Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

CAO Lx2 Toro (6.0″ x 50)

Doutníky Doutníky CAO LX2
Lx2 nikaragujského brandu CAO, možná některé zarazí svým názvem Lx2 – „L“ označuje tabák typu Ligero, zbytek znamená zdvojnásobení váhy tohoto slova. Ligero jsou listy v nejvyšší části rostliny tabáku, mají nejlepší podmínky pro čerpání energie ze slunečních paprsků, mají nejlepší podmínky pro čerpání energie ze slunečních paprsků, důsledkem tohoto jsou listy velmi tmavé a silné.Při kouření doutníku tyto listy představují výraznou chuť, sílu a aroma. Krycí listy tohoto doutníku jsou původem z Nikaragui (C.A.O. Fabrica de Tabacos S.A.), zatímco plnící listy tabáku jsou longfillery z Dominikánské republiky. Na webu brandu CAO je velice pěkně popsán průběh sklízení tabáku, včetně fotek. Před zapálením zaujme dvěma prstýnky a kvalitní konstrukcí. Musím také zmínit velmi zajímavé balení doutníků v krabici s povrchem připomínající semiš a nevšedním otevíráním.

Drobným nedostatkem tohoto doutníku bylo jeho poněkud komplikované zapálení, avšak po prvních cca dvou až třech cm se jeho žár srovnal. Doutník má jemně zemitou chuť s lehce kořeněným buketem. Během kouření doutníku se jeho chuť vyrovnaná, lze zde také rozpoznat čokoládové tóny. Popel je bílý s jemně béžovým nádechem. Schopnost doutníku udržet popel je velice dobrá. Co se týče síly, patří mezi silnější, které jsem doposud ochutnal.

Tento doutník mi nejen vzhledem velmi připomínal nedávno recenzovaný Zino – Z Series, který je také silnější a chuťově výraznější. Doba potřebná na jeho vykouření je cca 90min a přestože je v ČR nedostupný mohu jej doporučit zejména pokročilejším kuřákům. O jeho kvalitě vypovídá referenční ocenění 91bodů a umístění v žebříčku 25ti nejlepších doutníků roku 2009 časopisu Cigar Aficionado.

Článek byl aktualizován dne 2.3.2012.

Napsat komentář