Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

CI legends La Aurora Black Label

Aging Room Breve

CI Legends La Aurora – Z řady Legends jsem již představil doutník z továrny Perdomo a Rocky Patel. Dnes přichází na řadu doutník z nejstarší dominikánské tabacalery a kdo hádá La Aurora má pochopitelně pravdu. Pod nikaragujským, kaštanově hnědým, lehce hrbolatým a krásně sametovým krycím listem se ukrývá pětiletá směs dominikánského (Corojo, Cubano Piloto) a nikaragujského tabáku. Na povrchu nejsou žádné větší žilky a švy jsou rovněž pěkně těsné. Konstrukce je pevná a bez měkkých bodů. Ani tady nemám žádnou výhradu. Doutník navíc pěknou váhu a je slušně napěchovaný tabákem. Zakončení je provedeno dvojitou čepičkou, kterou nezbývá už jen odříznout a zjistit co nám od La Aurory přichystali tentokrát. Nutno ještě podotknout, že zatím všechny doutníky od této společnosti se vyznačovaly kvalitou na vyšší úrovni. A to jak konstrukční tak chuťovou.

CI legends La Aurora Black Label

Cena: $2
Dostupnost v ČR: NE
Čas v humidoru: 209 dní
Rozměr: 5,7×54 (145×21,4mm)
Krycí list: Nikaragua
Vázací list: Dom. Rep.
Náplň: 5 letá směs – Corojo, Cubano Piloto – Dom., Nikaragua

Vůně
Pata: Svěží tábák a mléčná čokoláda
Tělo: Humidorové a stáj s kořením

Konstrukce
Velmi pevná bez měkkých bodů.Dvojitá čepička. Švy těsné a viditelné

Vzhled
Hrbolatý a sametový krycí list kaštanové barvy se dvěma většími žilkami

Tah před zapálením
I přes slušnou napěchovanost je tah perfektní s malou dávkou odporu

Chuť ihned po zapálení
Prvních pár tahů po zapálení nabízí lehce nasládlou a olejovou výraznou dřevitost, vyzrálý tabák a delší příjemně kořenitý a krásně dřevitý dozvuk. Chutě josu středně plné až plné a máslově jemné. Produkce hutného dýmu je obrovská. Začátek přímo parádní.

1/3 doutníku
10 min – do popředí vystupuje typická chuť velmi dobře vyzrálého tabáku, olejovitosti je více a celkově jsou chutě hutnější. Dozvuk se prodloužil, na počátku tahu se objevují ořechy a dřevitost nabírá charakter lehce opáleného dřeva. Koření ubylo a prozatím je to naprostá paráda. La Aurora potvrzuje svoje kvality i tímto doutníkem.
25 min – k dřevitosti se přidává krémová káva a trocha tabáku proniká i do dozvuku. Chutě josu velmi dobře vyvážené a skvěle se doplňují, že nepřebíjí jedna druhou

2/3 doutníku
50 min – káva s kořením jsou výraznější s dřevitost přechází do cedru. Hoření je nepatrně nerovnoměrné. Do dozvuku se přidává chilli. Ovšem ne koření, ale jen to teplo na jazyku a lehké brnění a do hry vstupuje i síla což je při plnosti chutí celkem očekávané.
85 min – na konci třetiny přibylo pouze trochu síly a jinak od posledně beze změny. Se vzrůstající silou si začínám říkat, že jsem neudělal příliš dobře, že jsem začal kouřit na lačno.

3/3 doutníku
90 min – a je to tady. Síla vyskočila ještě o něco výše aby mě mohla zapasovat zpátky do židle. V tenhle okamžit musím skončit a dost mě to mrzí, protože až doteď to bylo jednoduše famozní pokouření. Nicméně 85 minut jsem si fantasticky užil a ve zbylých pěti minutách jsem si odnesl i ponaučení.

Závěr a zhodnocení

Předtím než zapálíte tenhle doutník tak si dopřejte vydatný oběd nebo večeři. Celé dvě třetiny budete odměňováni téměř plnými, parádně vyzrálými a máslovými chutěmi s perfektním tahem a velmi dobrou konstrukcí, ke kterým se přidá nemálo síly. Pokud patříte mezi vyznavače silnějších doutníků, lehce u tohoto strávíte ještě dalších cca 15 minut. Tohle byla La Aurora Legends Black Label.

Napsat komentář