Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

CI Legends Red Label – Perdomo Double Maduro Torpedo

Cena: 3,7 dolaru – opět jsem kupoval jeden kus jinak se cena dostane ke 2 dolarům
Dostupnost v ČR: NE
Čas v humidoru: 74dní
Rozměr: 5,7×54 (145×21.4mm)
Krycí list: Sun grown maduro – Nikaragua
Vázací list: Maduro – Nikaragua
Náplň: Nikaragua

Vůně
Pata: Lehce květinové, seno a tabák
Tělo: Čokoláda a jakási zatuchlost – velmi zvláštní

Konstrukce
Velmi pevná. Švy těsné a viditelné. Krásně ubaleno

Vzhled
Už téměř do černa zbarvený krycí list s pár středními žilkami

Tah před zapálením
Ani volný ani těsný – prostě akorát

Chuť ihned po zapálení
Zapálení proběhlo jako lusknutím prstů a jdeme na to.Velmi jemná vyzrálá tabáková chuť s trochou sladkosti, olejovitosti a trochou koření v dozvuku. Dozvuk celkem dlouhý. Chutě na slabším středu.

1/3 doutníku
5 min – přidává se ořechovitost a kakao. Olejovitost skoro zmizela
10 min – sladkost vystupuje do popředí a ulpívá i na rtech. Kakao se začíná měnit na čokoládu a dozvuk je sladší, tabákový a dlouhý. Chutě jsou skoro až máslově jemné a koření je téměř pryč.
30 min – zvýraznila se i čokoláda. Máslová textura chutí doslova hladí jazyk. Jinak beze zmšny. Hoření lehounce nerovnoměrné, tah se krapet uvolnil a je perfektní.

2/3 doutníku
50 min – jsem zhrubva v polovině a čokoláda je téměř nahrazena krémovou kávou, ořechovitost ustupuje do pozadí a sladkost jde malinko dolů a dozvuk je více tabákový a kávový s trochou koření
60min – tak to budí respekt. Konstrukce je skvělá. Hoření se krásně srovnalo bez potřeby korekce. Textura už není tak máslová, ale stále hodně jemná
66 min – popel odpadl v jednom kuse do popelníku a držel skoro 6cm. Káva je výraznější a jinak od posledně beze změny. Tenhle doutník je vzorové maduro

3/3 doutníku
70 min – krémová káva přechází ve velmi pěknou černou kávu bez hořkosti
90 min – kouř je teplý a tak končím. Od posledně beze změny jen chuť černé kávy se ještě prohloubila a tu jsem si hodně užil. Sice se objevila hořkost, ale jen málo. Nic co by vadilo.

Závěr a zhodnocení
Velká spokojenost. Tohle je přesně pro milovníky madura. Pokud patříte mezi ně tak nelze než doporučit. Klasické, ale vytříbené chutě, které přinesou jednu větší změnu někde za polovinou doutníku. Jinak velmi konzistentní. ohromně jsem si užíval ten máslový charakter z prvních dvou třetin a v závěru poslední černou kávu. Tuhle záležitost si jistě v budoucnu zopakuju. To je ode mě vše a budu se těšit u recenze číslo 39.

Napsat komentář