Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

CAO Brazilia Gol!

CAO Brazilia Gol!

Název doutníku nezapře národní a fotbalovou inspiraci, která je mj. zřetelná už na první pohled dle ztvárnění prstýnku, který kontrastuje s tmavým krycím listem.  Scandinavian Tobacco Group, vlastník značky CAO vyrábí tyto doutníky v honduraském Danlí. Náplň i vázací list hondruaského doutníku pochází z Nikaragui (Estelí) a jen krycí list maduro tmavě čokoládové barvy pochází z Brazílie.

Tvarově bezvadné robusto má po celém jeho obvodu konzistentní náplň a voní po zralém tabáku, čokoládě a kávě. Prakticky neznatelná žilnatost mastného brazilského krycího listu Arapiraca ještě zlepšuje celkový vzhled 12,7cm dlouhého doutníku s prstýnkem velikosti 56. Díky jeho většímu průměru je však nutné zvolit odpovídající ořezávač nebo nůžky.

Po zapálení doutníku ucítíte prvotní nahořklost v kombinaci se základní chuťovou kombinací tmavé čokolády a kávy. Nahořklost se však postupně vytrácí a nahrazuje jí mírná nasládlost karamelu. V závěru základní chuťový profil doplňuje hořkost černého pepře.

Tah doutníku je vynikající po celou dobu cca 55 min. kouření. Rovnoměrnost hoření už není zdaleka tak dokonalá a může se stát, že budete muset minimálně jednou provést korekci hoření. Produkce dýmu je odpovídají velikosti doutníku, tj. zejména jeho průměru a množství obsaženého tabáku. Celkově je chuťově zajímavější např. v porovnání  s torpedem CAO Vision Prana. Naopak v porovnání s torem CAO LX2, bych dal přednost druhému z nich. Oba dva (CAO Brazilia Gol! i LX2) však udělají radost příznivcům doutníků bohatších chutí.

Je úžasné, že je dnes s rozšiřujícíse nabídkou již možné i v ČR sehnat doutníky značky CAO, které jsme mohli kupovat v minulosti jen v zahraničí. Ne až tak tradiční značku CAO nejlépe charakterizují snahy inovace a experimentování v oblasti tvorby nových směsí tabáků. Zároveň se tyto doutníky odlišují i svým balením (to platí i pro sérii Brazilia), které zpravidla poznáte na první pohled. CAO Brazilia Gol! jsou baleny po 20 ks s cenou za ks kolem 150Kč za kus.

Napsat komentář