Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Cain F 464T

Cain F 464T

Cain F 464T vyrábí Oliva (Studio Tobac) v Nikaragui, stejně jako další NUBy. Ikdyž v tomto případě se dá hovořit spíše o minulém čase, protože v současné době se už bohužel nevyrábí. V humidoru odpočíval déle jak půl roku.

Rozměry a formát: short topedo, 10,2 cm a prstýnkem vel. 64

Složení: krycí list Habano z Nikaragui a náplň i vázací list rovněž z Nikaragui. Náplň dle výrobce: 32% Esteli Ligero, 25% Condega Ligero, 25% Jalapa Ligero.

Vzhled: hladký a lesknoucí se tmavě hnědý olejnatý list s několika jemnými žilkami. Působí solidně, na jeho povrchu nejsou žádné hrbolky. Souhrnně jde o očekávanou kvalitu zpracování Oliva.

Konstrukce:  pevná, pružná bez měkkých nebo naopak tvrdých míst., na dotek konzistentní. Švy krycího listu jsou velmi těsné, sotva viditelné. Tzv. „hlava“ s kónickým tvarem je zakončena trojitou „čepičkou“.

Vůně: u paty sladší tabáková s vůní cedru a ořechů a u hlavy více vyzrálejší vůně tabáku s méně výraznou vůní kávy.

Úprava, tah a hoření: oříznutí ořezávačem bez problému a zapálení plátkem cedrového dřeva rovněž. Tah na prázdno je téměř ideální se zemitější vůní tabáku a ořechů. Hoření je více méně rovnoměrné s velmi bohatou produkcí kouře. Korekci jsem prováděl pouze jednou, spíše z estetických důvodů.  Držení světle šedivého popela je velmi dobré.

Chuť:

1/3: na začátku sladší tabáková chuť s  výraznou příchutí pepře. Ta se průběžně vytrácí z chuťového spektra a tabáková chuť je v závěru spíše zemitější s příchutí ořechů.

2/3: zemitější tabáková chuť je doplněna příchutí ořechů a později i kůže.

3/3:  stále zemitá tabáková chuť, s příchutí kůže a později na pozadí i kávy.

Charakteristika: silný doutník a chuťově plně intenzivní.

Doba kouření: 55 min.

Nápoje: neperlivá voda a černý čaj.

Cena, balení a dostupnost:

Bohužel je už doutník nedostupný a to jak v ČR, tak i v ostatních zemích, protože se nevyrábí. Jestliže na něj přesto někde narazíte, patrně se bude jednat jen o doprodej posledních kusů. Na druhou stranu lze koupit Cain NUB F 460 cca 180Kč za ks, který bude velmi blízkou alternativou.

Doporučení:

Cain F 464T zcela jistě není nic pro začátečníky. Z celé řady NUBů je nejsilnější a spolu s NUB Connecticut 460, patří podle mě k tomu nejlepšímu. Rozhodně doporučuji spíše po jídle.

Napsat komentář