Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Ashton VSG Enchantment

Ashton VSG Enchantment

Mezi nejmenší doutníky série VSG (Virgin Sun Grown) značky Ashton patří tvarově zajímavé malé perfecto  Enchantment. Koupil jsem si celkem čtyři na jednom z doutníkových večírků, protože jsem už v minulosti byl velmi spokojený s torem baleným v černé tubě s názvem Eclipse a i s Tres Mystique. Posledně jmenovaný je mimo jiné rovněž menších rozměrů.

Enchantment je se svými cca 11cm dokonce ještě menší perfecto než-li celkem populární  Arturo Fuente Hemingway Best Seller. Co se týče jeho konstrukčního provedení mu nelze vůbec nic vytknout. Malý tvarově kompaktní doutník bez měkkých míst je utažený akorát. O použitých tabákových listech pro sérii VSG už jsem se zmínil  již v recenzi Ashton VSG Eclipse Tubos.

Úprava oříznutím je bez problémů stejně jako zapálení zúžené paty dominikánského doutníku. Chuťově jeho úvod patří docela zajímavé směsi chutí pepře, dřeva a kůže. I v střední části je chuť pepře přítomná avšak v kombinaci s příchutí kakaa a možná i troškou kávy. Chuťový profil je nadále až dokonce téměř neměnný. Celkově se dá říci, že jde o doutník chuťově kompaktní, možná trošku jednotvárný a pro někoho kdo má rád větší míru rozmanitosti i nudný. V tomto ohledu je na tom pole mne lépe i zmíněný Tres Mystique o Eclipse už vůbec nemluvě. Ten je podle mě z této série nejzajímavější.

Hoření, tah i produkce dýmu vás rozhodně nezklame. Naproti tomu držení popele není tak skvělé jako u konkurenčního Arturo Fuente Hemingway Best Seller. Celkově bych řekl, že za ním ztrošku zaostává. Na druhou stranu díky své mírné síle a nepříliš akčnímu chuťovému profilu jej lze dopuručit i začínajícím kuřákům.

K sehnání jsou v ČR spíše obtížněji s cenou kolem 220Kč za ks. Běžně jsou dodávané v balení po 22ks v dřevěné krabici.

Jeden komentář k Ashton VSG Enchantment

Napsat komentář