Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Arturo Fuente Rosado Sun Grown Magnum R52

Arturo Fuente Rosado Sun Grown Magnum R52

Dominikánský doutník Arturo Fuente Rosado Sun Grown Magnum R52 je zajímavý zejména použitím ekvádorského krycího listu zrajícího podle výrobce 8 – 10 let. A právě použití delikátního krycího listu stojí za komplexní, bohatou a vyváženou chutí doutníku renomované dominikánské značky.

Zmíněný krycí list doutníku pochází z proslavených plantáží Oliva Tobacco Copany (stejné používá např. Rocky Patel a další), vázací list a náplň zase z Dominikánské republiky. Tuto sérii doutníků, jenž  byla uvedena trh v roce 2008, viditelně odlišuje také prstýnek, který je doplněn spodní zlacenou částí – proužkem zakončeným bílou linkou.

„Padesátdvojka“ je se svými 12,7 cm rozměrově vůbec nejmenší doutník této série a jak je to i v jiných případech (např. H. Upmann Magnum 46) uvedené číslo odpovídá velikosti prstýnku. Konstrukce dominikánského robusta je ve všech směrech příkladná tak, jak jsme u doutníků Arturo Fuente zvyklí. Na povrchu hnědého krycího listu jsou viditelné jemné žíly a o perfektní práci baliče vypovídají skvěle navazující švy a téměř dokonalý tvar.

Výrobce deklaruje, že základní rozdíl v chuťovém profilu Sun Grown oproti tradiční sérii je v tom, že prvně jmenovaný je mnohem krémovější. Mohu potvrdit, že je to pravda. Jeho základní cedrovou chuť, na začátku doplňuje mírně nasládlá kořeněná příchuť. Avšak zhruba v jeho polovině v dřevité chuti cedru poznáte příchuť ořechů a v závěru zase chuť karamelu, kůže a mírnou nahořklost. Vyvážení chutí s dynamicky se měnící intenzitou bezesporu činí tento doutník velmi zajímavým.

Pomalu a rovnoměrně hořícící Magnum 52, s výborným tahem, po celou dobu produkuje bohaté množství kouře. Jeho světle šedivý popel je pevný,  podobně jako je tomu u Arturo Fuente Short Hemingway. Drží tak dobře, že bez velké snahy dosáhnete délky 3-4 cm.

Zajímavé je, že díky svým parametrům a pochopitelně i ceně (cca 7 USD), řada kuřáků tento středně silný doutník série Rosado Sun Grown upřednostňuje před doutníky Opus X. Přestože v maloobchodní síti ČR nejsou již dnes doutníky Arturo Fuente neznámé, tento dostupný bohužel není.

Napsat komentář