Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Arturo Fuente Maduro Cuban Corona

Arturo Fuente Maduro Cuban Corona

Od značky Arturo Fuente jsem měl už několik povedených doutníků. Jako vůbec první doutník s krycím listem maduro jsem měl příležitost vyzkoušet vitolu churchill. A protože mi přišel skvělý, zkusil jsem menší Cuban Corona. Jako všechny doutníky značky, i tento se vyrábí v továrně Tabacalera Fuente v Dominikánské republice a u mě v homidoru odpočíval cca 1 rok.

Rozměry a formát: corona, s délkou 13,3 cm a prstýnek vel. 45.

Složení: krycí list USA Connecticut Broadleaf, náplň i vázací list jsou z Dominikánské republiky.

Vzhled: Tmavě hnědý a krycí list s hrubším povrchem a viditelnými žilkami. Celkově rustikální vzhled.

Konstrukce:  Švy nejsou místy tak těsné, jak je u této značky zvykem. Hlava doutníku je zakončena celkem ledabyle. Náplň je rozdělená rovnoměrně. Doutník je z jedné strany deformovaný, jako by šlo o tzv. box-press úpravu.

Vůně: Sladké tabákové aroma s čokoládou, u paty navíc s pikantnější vůní černého pepře.

Úprava, tah a hoření: Oříznutí obyčejným ořezávačem a zapálení plynovým zapalovačem bez problémů. Tah doutníku je akorát. Světle šedivý popel se třepí a jeho držení je průměrné. Produkce kouře je nadprůměrná. Hoření je rovnoměrné, bez nutnosti korekce zapalovačem.

Chuť:

1/3: Nasládlá tabáková chuť, doplněná příchutí hořké čokolády. Na pozadí s příchutí espressa.

2/3: Stálá přítomnost hořké čokolády v kombinaci s příchutí espressa a cedru.

3/3: Méně sladkosti a vytrácející se chuť espressa. Chuť hořké čokolády je doplněná jemnou pikantní příchutí černého pepře. V závěru s mírně vyšší intenzitou.

Charakteristika: středně silný doutník, chuťově středně intenzivní.

Doba kouření: 65 min.

Nápoje: gin tonic.

Cena, balení a dostupnost:

Balení v dřevěných krabicích s cedrovou vložkou po 25ks s cenou 6USD. Doutník je v ČR nedostupný (bohužel nejspíše žádný s krycím listem maduro).

Doporučení:

Arturo Fuente produkuje kvalitativně lepší doutníky, jako jsou Hemingway Classic NaturalKing T Natural, Don Carlos Belicoso. Na druhou stranu  Cuban Corona s krycím listem Maduro osloví ty, kteří hledají výhodný poměr cena výkon a plnější chuť. Pro kuřáky, kteří už nějaké doutníky do této značky měli možnost vyzkoušet, bude tmavý krycí list vítaným zpestřením. Doporučuji však větší vitolu. Arturo Fuente Maduro Cuban Corona je spíše průměrný doutník.

Napsat komentář