Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Doutníky Ashton

Doutníky značky Ashton nesou právě toto jméno jako poctu starému výrobci dýmek, pocházejícím z Anglie. Počátky doutníků Ashton jsou provázány s rodinou Fuente, která pomohla k výrobě a prosazení značky na doutníkovém trhu. V roce 1985 Robert Levin, syn tabákového specialisty z Philadelphie realizoval svůj sen o vytvoření vlastní doutníkové značky premiových doutníků. Po více než dvaceti letech se tak setkáváme s komplexní zkušeností ve všech aspektech tohoto náročného odvětví. Právě tyto zkušenosti byly úrodnou půdou pro doutníky Ashton. Setkat se můžete s několika hlavními sériemi Classic, Cabinet, Heritage, ESG a VSG.

Série Classic jsou známé svou trvalou konzistencí, které se společnost snaží docílit 3-4letým zráním plnícího tabáku. Plnící tabák je původem z Dominikánské republiky a u těchto doutníků má odstín Connecticut. Síla těchto doutníků je střední. Série Classic je příznačná i velkám počtem tvarů a velikostí od mini doutníků Senoritas a Esquires až po velice populární Churchill. Vybere si zde nepochybně každý, kdo má svůj oblíbený rozměr.

Série Cabinet je příznačná sedmiletým procesem doutníku, do kterého společnost započítává i setí semínek a zrání tabáku. Doutníky Ashton této série jsou známé i jako „bílé Burgundské“ mezi doutníky, díky svému zrání ve francouzských sudech. I tento výrobní faktor má údajně za následek produkci krémové chuti.

Pro kuřáky doutníků, kteří hledají intenzivní silné aroma a chuť jsou zde série Virgin Sun Grown, neboli VSG. Tyto doutníky jsou odlišné především svým plným profilem, kterého dosahují díky tmavému krycímu listu ekvádorského Ligera. Krycí listy Ligero jsou na plantážích rodiny Oliva pěstovány výhradně pro doutníky Ashton VSG. Setkat se můžete i s výročními doutníky ESG, neboli Estate Sun Grown, tato směs je vyráběna v omezeném množství a doutníky prodávané v těchto sériích se až do roku 2010 vždy rozšiřovaly o jednu novou velikost. Směs pro doutníky Ashton ESG vytvrořil speciálně Carlos Fuente Junior a důraz je kladen na špičkovou úroveň, která je doutníkům Ashton příznačná.

Poslední sérií, která se od ostatních odlišuje hladkým krycím listem Cameroon. I u těchto doutníků se klade důraz na sofistikované a vznešené chuti, i proto se veškeré krycí listy sklízí ručně v západní Africe na plantážích, kde za kvalitu pěstování a setí zodpovídá Richard Meerapfel.

Informace o značce

 Doutníky Ashton logo Značka Ashton
Producent Tabacalera Fuente
Dostupné linie Classic
Cabinet
Heritage
ESG
VSG
Původ Dominikánské doutníky
Region / město Santiago
Související značky Oliva
Arturo Fuente
Osobnost Robert Levin
Carlos Fuente Junior
Richard Meeraphel

Recenze na doutníky Ashton
Fotogalerie doutníků Ashton

Nejlépe hodnocené doutníky Ashton

  • Ashton Cabinet No. 8
  • Ashton ESG 23-Year Salute
  • Ashton VSG Eclipse Tubo

Napsat komentář