Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Zapalovač na doutníky Xikar Executive 2

Zapalovač na doutníky Xikar Executive 2

Při poslední cestě do zahraničí jsem přišel o zapalovač značky Colibri, který mi byl kamarádem dovezen z USA. Nyní jsem tuto možnost neměl a tak jsem musel vybírat ze zapalovačů dostupných na českém trhu. Následně mi byl jedním ze čtenářů doporučen právě Xikar Executive 2, po několika dnech rozmýšlení jsem objednal, především z důvodu dobrých zkušeností s ořezávačem stejnojmené značky. Objednal jsem ze stránek Etrafiky, vzhledem k dobrým zkušenostem s tímto prodejcem. Cena, za kterou jsem zapalovač objednal byla 780 Kč.

Pokud byste si rozhodli pořídit zapalovač od Xikaru také, připojím ještě několik doporučení, které mi byly při výběru sděleny:

– Vyvarujte se levnějšímu modelu Plunge, který by se měl přestat vyrábět z důvodu poruchovosti a špatné vnitřní konstrukce
– Záruka se údajně vztahuje pouze na poruchy při používání kvalitnějších plnících plynů typů Dunhill
– Z oficiálních stránek si můžete nechat zaslat zdarma pouzdro

Doplnění:

Při poslední návštěvě kamenné prodejny Cigar Point jsem zjistil, že je zde dostupný téměř stejný zapalovač za cenu 130 Kč. Zapalovač působní designově téměř identicky jako Xikar a právě proto mne zaujal a ihned jsem zjišťoval, zda uvedená cena není omyl. Nebyl. Šlo pouze o velmi podobný kus mne neznámé značky Tiger. Dovolil bych si malé porovnání Xikar vs. Tiger, kde uvedu následující plusy u každého.

Xikar
+ Doživotní záruka
+ Prestižní značka
+ Měrka náplně zapalovače
+ Možnost nechat si zdarma zaslat pouzdro na zapalovač
– Vyšší cena

Tiger
+ Velmi nízká cena
– Absence měrky
– Absence pouzdra

Jeden komentář k Zapalovač na doutníky Xikar Executive 2

Napsat komentář