Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Jiří Vlasák z Cigar Pointu: Stále hledám a přemýšlím, jak dělat věci jinak…

Jiří Vlasák

Dnes se společnost Cigar Point zabývá prodejem doutníků a poskytuje pro své zákazníky kompletní servis. Jak vše začalo a jaké jsou další plány do budoucnosti, to nám prozradil v následujícím rozhovoru Jiří Vlasák, majitel  společnosti. Nedávno společnost Cigar Point oslavila na jednom z doutníkových večerů 1. výročí svého vzniku. Vášeň pro doutníky přerostla v touhu proniknout na český trh.

Jak se vám daří uskutečňovat své představy v tomto tak trochu netradičním odvětví podnikání?

Ano, dlouho jsem přemýšlel, co nového v oblasti doutníků nabídnout a ještě donedávna jsem doutníky nakupoval pro vlastní potřebu. Jsem stavař a chtěl jsem se vrhnout do něčeho nového. Možná shodou náhod jsem o několik měsíců později začal pracovat na svém novém projektu a založil společnost Cigar Point.

Čím se tedy odlišujete od konkurence?

Nejenom že prodáváme, ale také nabízíme kompletní servis. Umíme vyrobit interiérové humidory do restaurací, staráme se o stálou kvalitu doutníků v těchto humidorech a školíme personál. A zajišťujeme i doutníkové prezentace pro firemní a soukromou klientelu.

Kde můžeme vaše doutníky koupit?

V současné době nemáme kamenný obchod, ale do budoucna uvažujeme o jeho vybudování. Hledáme vhodné místo, kde bychom naše doutníky a doplňkové zboží mohli nabízet. Velmi dobře nám ale funguje e-shop, kde lze najít kompletní nabídku. Dalšími místy, kde naše doutníky najdete, jsou hotely, restaurace a golfové kluby.

Jaká je doba dodání objednávky z e-shopu k zákazníkovi?

Po obdržení objednávky odesíláme zboží do 24 hodin a objednávky z Prahy a ze Středočeského kraje jsme schopni zavézt ve stejné časové lhůtě.

Jak se lze orientovat ve vaší široké nabídce doutníků?

Naše nabídka je rozdělena podle země původu, kde jsou doutníky vyráběny a podle velikostí, ceny a krátkého popisu. Zákazník si vybere podle vlastní chuti a zkušenosti. Nyní nabízíme doutníky z pěti oblastí Latinské Ameriky – Kuba, Nikaragua, Dominikánská republika, Mexiko a Honduras. Nově nabízíme také toskánská cigarilla Toscano.

Nejsou doutníky výsadou bohatých lidí?

Myslím si, že ne. Kvalitní doutník není cigareta na autobusové zastávce. U nás si vybere každý, kdo má doutník spojen s pohodou a příjemným okamžikem. Máme doutníky pro výjimečné události, ale i pro každodenní kouření. Cenový rozsah se pohybuje od 15 Kč až po 1 300 Kč za kus. Specializujeme se převážně na prodej ručně vyráběných doutníků.

Zmiňujete se o doutníkovém večeru. Jak vypadá průběh takové akce?

Je to setkání fanoušků dobrých doutníků a zúčastnit se může kdokoliv. Večer je pojatý vždy tématicky a v ceně vstupného je zahrnuto občerstvení – alkoholické a nealkoholické nápoje, tapas a dva kusy doutníků. Další doutníky je možné během večera zakoupit za akční cenu. Součástí programu je např. taneční vystoupení nebo krátká prezentace výroby doutníků. Upoutávku k doutníkovému večeru zveřejňujeme pravidelně na webové adrese www.cigar-point.cz.

Jaká je vaše nejoblíbenější značka?

V současnosti určitě Oliva V Belicoso z Nikaraguy, ale chuti se mění.

Kde získáváte inspiraci a nové nápady?

Rád cestuji a z cest si přivážím nové zkušenosti. Nedávno jsem se vrátil z pracovní cesty po Mexiku, kde jsem se osobně setkal s největšími světovými výrobci doutníků – Alberto Turrentem a Jorgé Ortízem. Vřelé přijetí a možnost stát se aspoň na chvíli součástí jejich života zůstanou nesmazatelně vryty do mé paměti. Inspirací jsou mi také všichni mí přátelé – doutníkáři a s inspirací jde ruku v ruce nápad. Stále hledám a přemýšlím jak dělat věci jinak a lépe.

Ctím také tradice, které jsou součástí mého úspěchu. Jsou jimi má rodina a všichni mí blízcí.

Zdroj: Cigarpoint, WINE & Degustation

Napsat komentář