Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Oliva Cigar Lounge – Cigarrenmagazin

Oliva Cigar Lounge - Cigarrenmagazin

Na nejznámějším berlínském bulváru Pod lipami (Unter den Linden) se nachází stylová prodejna doutníků se salónkem Oliva Cigar Lounge – Cigarrenmagazin. Unter den Linden je ulice, která láká k procházce z tzv. „Muzejního ostrova“ až k Braniborské bráně (Brandenburger Tor) a cca uprostřed, konkrétně na adrese Unter den Linden 28a, 10117 Berlin, najdete budovu Kaiserhöfe a v jejím srdci prosklenou prodejnou. V jejím přízemí je dobře vybavený walk-in humidor, několik stolků a v patře samostatně salónek cca pro 14 lidí. V příznivějších klimatických podmínkách je možné sedět i venku.

Díky tomu, že je prodejna prosklená je mj. možné obsah humidoru vidět částečně i z venku. Kromě různých doutníků rodiny Oliva, zde naleznate také širokou nabídku tradičních značek kubánských doutníků anebo Davidoff či Alec Bradley. K posezení v salónku jsem si na základě předchozích dobrých zkušeností vybral doutník Oliva Serie V Double Robusto a strávil s ním více jak příjemných 70 min. V nabídce mimo doutníků jsou i alkoholické a nealkoholické nápoje a k čtení časopisy (pochopitlně v němčině). Nemohl jsem si také nevšimnout úžasně rozsáhlé ilustrované encyklopedie postrevolučních kubánských doutníků od autora Min Ron Nee.

Přestávku v procházce strávenou v Oliva Cigar Lounge – Cigarrenmagazin mohu doporučit. Za doutník Oliva Serie V Double Robusto, Alec Bradley Black Market Perfecto, kolu a espresso jsem tam nechal necelých 20€. Pokud náhodou navštívíte berlínské centrum s  manželkou, přítelkyní či milenkou jejíž tolerance a trpělivost nebude odpovídat délce posezení s doutníkem, hned na proti je Nivea dům, kde se jí rádi na stejně dlouhou dobu ujmou (kosmetika, masáže, manikůra, pedikůra). Garantuji vám, že vaše partnerka bude spokojená minimálně stejně jako vy, ale také utratíte nepoměrně více peněz, zejména pokud si všimne, že mimo služeb lze zakoupit i produkty, které se u nás zatím neprodávají a ona je jistě potřebuje.

Napsat komentář