Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Hodnocení doutníků

V případě, že už doutníky kouříte pravidelně, zcela jistě si sami děláte představu o tom, jaké značky, série a konkrétní doutníky jsou dobré, jaké jsou kvalitní méně a které byste si už nikdy nekoupili. U každého doutníku se nejdříve hodnotí vzhled, to jak je doutník zpracovaný, nápaditost prstýnku. S vzhledem částečně souvisí i další hodnotící parametr – konstrukce, pod tímto pojmem lze i specifikovat jakou má doutník schopnost držet popel a jaké má hoření, tah, hustotu a barvu dýmu i popela.

U doutníku  samozřejmě vnímá každý to jak mu chutná, voní a jak je doutník silný. Doutníky se řadí do třech základních kategorií podle síly a každá kategorie má svá specifika. Síla doutníků může být Mírná (Mild), Střední až plná (Medium to Full) nebo Plná nebo výrazná (Full or Pronounced). Chutě vnímá každý individuálně, rozpoznání je velmi těžké a vyžaduje velkou koncentraci. Pokud k doutníku konzumujete víno nebo jiný nápoj s výraznou chutí, je možné, že ani doutník ani nápoj nebudete moci plně degustovat, ale jak jsem již psal je to individuální a záleží to na výraznosti chuti a zkušenostech. V hodnoceních se nejčastěji setkáváme s popisy chutí kakaa, kávy, travnaté chuti, kůže, dřevnaté, oříšková, kořeněná, hrubá, zemitá, pikantní nebo ostrá.

Vhodné je na závěr do celkového zhodnocení napsat verdikt k doutníku, např. rád si ho dám znovu, vřele doporučuji koupit atd., případně k tomuto zhodnocení doplnit i poměr cena / výkon a délku hoření.
V případě, že byste nám chtěli zaslat vlastní recenzi, můžete tak učinit na email: info@gentlemensclub.cz

Napsat komentář