Cigares


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Graycliff 1666 PG Robusto

Graycliff n'est pas juste un nom pour cigares, mais en même temps 5-star luxury resort aux Bahamas à Nassau, qui a fondé et toujours dirigée par Enrico Garzaroli. Zpět ale k doutníkům. V malé továrně, která čítá 12 velmi zkušených Torcedores(balič doutníků) včetně Avelina Lary – zakladatele původní kubánské značky Cohiba. Už to samo o sobě budí respekt a jistou záruku kvality. Původně název Graycliff označoval kostel, který byl vystavěn v roce 1666 a odtud i název odutníku, který kombinuje velmi zajímavé tabáky. Přesněji se k nim dostanu za malou chvilku. Ovšem řada 1666 jako jediná nepochází z bahamské tabacalery, ale z Nikaragaui. Oříznutí i zapálení probíhá velmi snadno a nezbývá už nic jiného než si toto krásně vypadající robusto vychutnat.

Le prix de la: $2
Disponibilité en République tchèque: NON
Temps en humidoru: 158 jours
La taille de la: 5,2×50(132×19.8mm)
La feuille de couverture: Jaltepec maduro
La liste de liaison: Sumatra – Équateur
Le contenu de la: Pérou, Kolumbie, Brésil, Mexique

Le parfum de
PATA: Tabac au chocolat
Le corps de la: lehce tabák

La conception de la
Celkem pevná a bez vad. Double Cap. Les coutures serrées et presque invisibles

L'apparition de la
Téměř černý krycí list a minimum žilek

Un accident vasculaire cérébral en face de l'éclairage
Parfait – přesná dávka odporu

Allumage immédiatement après goût
Máslově jemná a bohatá chuť čokolády, cacao, kávy a tabáku s trochou sladkosti, koření a opět čokolády v delším dozvuku. Chutě jsou středně plné a produkce hustějšího dýmu je velmi dobrá.

1/3 cigare
10 min – přidává se slabší zemitost s trochou ena a základní chutě už nejsou tak bohaté. Dozvuk zůstává. Po pár tazích seno a zemitost mizí a káva je hutnější. Doutník lze cítit až v žaludku, ale bez jakékoli síly, což je velmi příjemné. I sladkosti je o něco více a celkově jsou chutě bohatší.

2/3 cigare
25 min – goûts ont changé depuis la dernière fois. Jen koření v dozvuku je o poznání více a nepatrně od něj brní jazyk. De combustion est un peu inégale, mais jusqu'à présent, sans avoir à utiliser
35 min – hoření je vskutku rychlé a v tenhle moment se blížím ke konci druhé třetiny. Nicméně chutě jsou parádní, bohaté a stále beze změny. Káva je opět výraznější a hutnější a začíná přecházet pražená zrna. Kakao se v přívalu kávových chutí vytrácí. Čokoláda v dozvuku je také výraznější.

3/3 cigare
50 min – na začátku poslední třetiny hoření výrazným způsobem zpomalilo a čokoláda v dozvuku je nahrazena krémovou kávou
80 min – sladkost zmizela a k praženým zrnům se přidala slabší nahořklost. Fumée chaude et jeter.

Conclusion et évaluation

Parádní a dobře vyvážené chutě se slušnou dávkou komplexnosti, kterou ukázala hlavně káva v podobě od krémové až po pražená zrna. Chutě naprosto bez síly a drsnosti po celou dobu kouření a navíc jsem si skoro upálil i prsty. Sice jsem po 35 minutách myslel, že se přes 55 minut nedostanu, ale nakonec byl výsledný čas vice než dobrý a skončil jsem těsně za hranicí 80 minutes. Elle est une saveur terreuse de foin est venu dans un moment où le cigare a commencé à surchauffer, qui n'est pas un problème, et qu'il était nécessaire d'être plus prudent qu'oblyvkle. Après un ralentissement, cependant, rapidement renvoyé tout là où il devrait me un cigare, et dans l'ensemble très intrigué et avec la recommandation, je n'hésiterais certainement pas à. Il s'agissait de la Graycliff 1666 PG chez robustu.

Laisser une réponse