Cigares


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Casa Turrent Serie 1901 Gran Robusto

Casa Turrent

Přestože nejsem fanouškem mexických doutníků, jednou za čas udělám vyjímku. Jednou z nich byl i doutník od Alberto Turrenta, ze série Casa Turrent Serie 1901. Našim čtenářům, kteří sledují i Cigar Afficionado jistě neuteklo zajímavé umístění tohoto doutníku v roce 2016 v rozměru robusto.

Le Format de la: Gran Robusto
La taille de la: 146 mm x prstýnek vel. 52
L'origine de la: Mexique
Bordereaux: San Andrés
Feuilles de liaison: Mexique / Nicaragua
Plnící listy: Nicaragua / Mexique
Le prix de la: 140 USD

Rozměr doutníku Gran Robusto je největším rozměrem v této sérii, po torpédu a robustu. Krycí list je matnější a formát doutníku je lehce “spláclejší” tels que la. u Flor de Las Antilas. Doutník působí velmi precizním dojmem a to včetně prstýnku, který se od ostatních sérií A. Turrent podstatně liší. Prstýnek i přes použití zlaté barvy zůstává velmi decentní.

První třetina je chuťově zajímavá, převládá zde dřevnatost a další tóny rozpoznávám hůře, nejvíce zde nacházím ovocné tóny a trochu cedru. U doutníku je poměrně bohatá produkce dýmu, tah je také velice příjemný. Pro druhou třetinu je nejznatelnější výměna chuti dřeva za zemitost. V poslední třetině se k zemitosti přidává i trocha sladkých tónů s lehkým náznakem ovoce z úvodní části.

Před napsáním této recenze jsem vykouřil několik doutníků této série a v žádném případě, jsem neměl důvod litovat. Jedná se pro mne o nejzajímavější mexický doutník a to nejen v této cenové relaci do 150 USD. Pokud máte zájem vyzkoušet zajímavý mexický doutník, určitě neváhejte.

Laisser une réponse