Cigarros


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Flying Pig UnderCrown

Flying Pig UnderCrown

Posledním v řadě vydaných doutníků ze série vitoly Flying Pig byl blend Undercrown. Tento doutník byl vydán v roce 2014. Rozměrově je totožný jako No.9, ale složením tabákových listů je o něco blíže T52. Proměněno je však jejich využití v jednotlivých vrstvách. Listy, které jsou u T52 využity jako krycí, jsou zde vazací. Naopak vazací listy T52 brazilské Mata Fina jsou zde plnícím tabákem, doplněným o el nicaragüense habano.

El formato de la: Flying Pig
El tamaño de la: 102 mm x prstýnek vel. 60
El origen de la: Nicaragua
Portadas: Mexické San Andrés Negro
Hojas de encuadernación: Connecticut River Valley Stalk Cut & Cured Sun Grown Habano
Plnící listy: Brazilian Mata Fina & Nicaraguan Habano
Precio: 240 CZK

Jak bylo u ostatních doutníků z této vitoly, i zde je vše před zapálením v pořádku. Je ntah před zapálením je trochu tužší. První kontakt v ústech narozdíl od předchozích působí více dřevnatě, znát je zde i trocha zemitosti, kterou překrývá kořenitost a pepř. V druhé třetině dřevnatost překrývá cedrové dřevo a dominuje zde více pepř. V závěru se přidává sladkost, ale nejdominantněji zde působí stále pepř.  Konstrukce byla zcela v pořádku během celé doby kouření, popel by mohl být o něco kompaktnější.

Přestože je doutník téměř o 100 Kč levnější než ostatní dvě směsi prasátek, v poměru cena výkon mne tolik neoslovil. En el caso de, že by doutníky byly na českém trhu opět dostupné určitě bych se zásobil lépe než při posledním nákupu a několik kousků si ponechal na zrání v humidoru.

Contesta