Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

VigilantE Corojo Torpedo

Doutníky E Corojo Torpedo

Doutník, který je produkován Rocky Patelem byl představen na IPCPR show již v roce 2005 s cenou okolo 150 dolarů za dvacet doutníků. V současné době je produkce ukončena a za výrazně přijatelnější cenu se dají sehnat v internetových obchodech. V první řadě si myslím, že si výrobce mohl odpustit levně a nevkusně vyhlížející lesklý prstýnek. Pod touto parodií na prstýnek se však ukrývá sun grown Corojo krycí list, který je velmi tmavě hnědý s jednou střední žilkou a povrch vypadá jako namazaný olejem. Náplň pochází z Nikaragui, Hondurasu a Mexika. Původ vázacího listu jsem nezjistil. Konstrukce je velmi pevná, souměrná, bez vad a měkkých bodů. Oříznutí i zapálení probíá velmi snadno.

Cena: $ 1,3
Dostupnost v ČR: NE
Čas v humidoru: 201 dní
Rozměr: 6×52(152,4×20,6mm)
Krycí list: Sun grown Corojo – USA, údolí řeky Connecticut
Vázací list: ?
Náplň: Nikaragua, Dominikánská Republika, Mexiko

Vůně
Pata: Krásné aroma mléčné čokolády s trochou listí
Tělo: Trocha stáje a mléčné čokolády

Konstrukce
Velmi pevná bez měkkých bodů. Švy těsné a viditelné.

Vzhled
Velmi tmavě hnědý a lehce hrbolatý krycí list s olejovými odlesky a jednou střední žilkou.

Tah před zapálením
Perfektní – pouze slabý odpor

Chuť ihned po zapálení
Jemná a lehce nasládlá chuť dubového dřeva s koženým a trochu pepřovým delším dozvukem. Chutě jsou olejové a středně plné s velkou produkcí hustějšího dýmu.

1/3 doutníku
10 min – na začátku tahu se přidává tabák a do dozvuku zemitost, která spolu s pepřem přetrvává velmi dlouho. Zatím překvapivě slušné.
25 min – kůže je pryč, tabák se přesouvá do dozvuku a na začátku tahu se objevují ořechy. Nepatrně je znát i síla. Chutě, kterým dominuje dubové dřevo, josu stále jemné a olejové.

2/3 doutníku
35 min – tabák a ořechy jsou pryč. Místo nich se objevuje krémvá káva a sladkost v dozvuku přesla do karamelu. Konstrukce, hoření i tah jsou bez chyby a síla zůstává na minimu
45 min – v polovin káva nabírá na intenzitě a karamel se začíná vytrácet
65 min – na konci třetiny káva vytlačuje dřevitost do pozadí, olejovitosti je méně a do dozvuku se vrací ořehy

3/3 doutníku
80 min – v poslední třetině byla pouze káva výraznější. Kouř teplá a končím

Závěr a zhodnocení
Od tohoto doutníku nelze čeakt hloubku a vyzrálost chutí jako u prémiových značek, ale osobně jsem byl velmi spokojen. Jemné a olejové chutě po celou dobu kouření s dostatečným počtem změn a naprosto bez konstrukčních problémů. Tohle bylo VigilantE v torpedu.

Napsat komentář