Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Vargas Capricho

Vargas Capricho

Po recenzi kanárských doutníků La Rica Hoja přinášíme další recenzi doutníků z tohoto evropského souostroví. Přestože doutníky pochází také z Kanárských ostrovů a v ČR jsou k dostání u stejného distributora, pochází z dílny společnosti Vargas, která se jmenuje podle původního zakladatele této značky. Formát těchto doutníků je cigarillo a proto se zde nebudu ani moc rozepisovat. Doutníky jsou prodávány ve svazcích neboli bundlech. Vzhledem k drobnému rozměru a propagaci především jako doutníků pro denní kouření ani nejsou opatřeny prstýnkem.

Konstrukce doutníku je pevná, krycí list je hladký a zakončen je drobným ocáskem, který je oproti ocáskům doutníků Trinidad zatočen do špičky.  Popel je drobný, schopnost držení je úměrná velikosti, stejně tak jako tah a produkce dýmu. Chuťový profil podobný jako již u zmíňeného LRH, abych se přiznal, další chutě jsem zde ani nehledal. Prostě jsem si jen dal kávu a zapálil toto kanárské cigarillo,  pro tento účel byl doutník ideální. Chuť byla lehce travnatá, ale ne tolik pronikavá jako např. u značky doutníků Zino.

Pokud bych doutník porovnával chuťově a silou, jde o střed, vyvážený a odpovídající ceně. Ve srovnání s ostatními doutníky v této cenové relaci jde o povedený produkt, alespoň mne rozhodně vyhovoval více než o něco dražší rozměr corona. 25 těchto doutníků vyjde celkově na 1100 Kč, tedy 44Kč za kus. Pro milovníky deního kouření jde o doutníky v podobné relaci jako toskánské doutníky, ale s lehčí chutí i silou.

Napsat komentář