Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Tatuaje Cojonu 2003 Toro

Tatuaje Conju 2003 Toro

Tatuaje už dlouho není ani u nás zcela neznámá značka doutníků, avšak ne všechny produkty se dostanou do ČR. Jedním z nich je limitovaná edice značky, Tatuaje Cojonu 2003. Pověstná kvalita je pro tuto značku víceméně charakteristická a většina kuřáků nebo sběratelů očekává u limitované produkce ještě malinko víc. V tomto ohledu je dobrým příkladem např. kubánský Partagás, jehož doutníky omezené výrobní produkce mi vždy udělaly radost a proto se k nim také rád vracím.

Od běžené produkce se Conju 2003 Toro odlišuje druhým zlatavým prstýnkem s označením a takém původem, vyráběn je totiž v americkém Miami (továrna The El Rey de los Habanos), přestože tabákové listy, které obsahuje pochází z Nikaragui (náplň, krycí i vázací list). Na první pohled vypadá skvěle a také tak voní.

Atraktivní dřevité aroma cedru, koření a vyzrálého tabáku rozhodně není nevýrazné, naopak. Od první chvíle vás přímo zve k zapálení doutníku a tak věřte, že je těžké ho ještě nějakou chvíli nechávat v humidoru. Konstrukčně toru s prstýnkem vel. 52 nelze také vůbec nic vytknout. Lesknoucí se tmavý krycí list s jemným žilkováním a bez jediné chybičky také dělá bezvadnou vizitku tomu co je pod ním. O kvalitě zpracování mj. vypovídá rovněž jeho zakončení trojitou „čepičkou“. Na dotek je doutník po celém svém obvodu konzistentní. I jeho příprava oříznutím (použil jsem tzv. V ořezávač) je zcela bezproblémová.

Po zapálení doutníku ze zprvu začnou rozvíjet zemité chuťové tóny podobné některým doutníky kubánské značky Romeo y Julieta. Respektive se jedná o zemitý mix chutí, v kterém je cítit rovněž také kůže a pepř. Rovnou mohu říci, že to je základní kombinace chutí, kterou doutník nabízí a je vždy doplněna nějakým dalším chuťovým tónem. V první třetině jde hořkou čokoládu, v druhé o ořechy a v té závěrečné o kávu. Ruku v ruce se zvyšováním chuťové intenzity jde i zvyšování síly doutníku, který bych rozhodně nedoporučoval začínajícím kuřákům. Neboť už od první třetiny jde spíše o plnější doutník vhodný pro zkušenější kuřáky a nejlépe k pozdnímu posezení po vydatné večeři.

Ačkoliv hoření doutníků i tah je bezvadný, držení popele je spíše podprůměrné. Jeho první část bez mého zásahu odpadla již po 1 cm. Produkce dýmu je odpovídající formátu doutníku. Souhrnně řečeno jsem čekal od tohoto doutníku s ohledem na to jak vypadá, jak voní a také s ohledem na jeho vyšší cenu, malinko více. V prodejní síti ČR jsem na něj zatím nenarazil, ale v zahraničí se s ním setkat můžete přibližně za cenu 15USD v baleních po 25ks.

Napsat komentář