Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Sencillo Platinum Short Churchill

Doutníky Sencillo Platinum Short Churchill
Tenhle doutník je produkován ve stejné továrně jako značka Camacho a to tedy znamená v Hondurasu. Jedná se o společný project právě Camacha a God of Fire(Fuente). Všechen použitý tabák pochází z jedné země a sice Hondurasu. Jako krycí list bylo použito Habano se dvěma středními žilkami a olejovými odlesky. Konstrukce je velmi pevná bez měkkých bodů a vad. Švy jsou těsné a viditelné. Zakončení je provedeno dvojitou čepičkou. O paty se line velmi pěkné dřevité aroma s tabákem a trochou mléčné čokolády. Od těla pak zase slabší stájové aroma. Oříznutí i zapálení proběhlo naprosto hladce.

Cena: $8
Dostupnost v ČR: NE
Čas v humidoru: 216 dní
Rozměr: 6,2×48(157,5x19mm)
Krycí list: Habano – Jamastran(Honduras)
Vázací list: Honduras
Náplň: Honduras

Vůně
Pata: Krásné dřevité, tabákové s trochou mléčné čokolády
Tělo: Slabé stájové aroma

Konstrukce
Velmi pevná a souměrná bez měkkých bodů.Švy jsou těsné a viditelné. Doutník je zakončen dvojitou čepičkou.

Vzhled
Hnědý krycí list s olejovými odlesky a dvěma středními žilkami

Tah před zapálením
Naprosto perfektní

Chuť ihned po zapálení
Máslově jemná a vyzrálá tabáková a kořená chuť s trochou sladkosti, dřevitosti, mléčné čokolády a výraznější pepřovitosti v delším dozvuku. Chutě jsou středně plné s parádní produkcí dýmu.

1/3 doutníku
10 min – tabáková chuť se krásně rozvíjí a dostatečná fermentace je tu rozhodně znát. Kůže je téměř pryč a na její místo se tlačí dřevitost. Koření v dozvuku se stále drží a přidává se zemitost a cutě zanechávají na jazyku slabší olejový film
20 min – kůže je zcela pryč a mléčná čokoláda se přesouvá na začátek tahu. Dřevistost se vrací do dozvuku, kde se objevuje slabší laté. Velmi pěkné chutě s bodrou komlpexností a velkým počtem změn. Rovněž se objevuje síla a doutník je cítit až v žaludku. Zatím velice dobré a hodně vzdáleně mi doutník připomíná Ashton 20y salute, ale opravdu vzdáleně.
25 min – dřevitost stejně jako pepř je skoro pryč a v dozvuku se objevují ořechy. Zemitost je výraznější a chutě celkově zhutněly. Olejový film mizí.
40 min – na konci třetiny laté přecházíé do espressa, zemitosti je méně a ostatní chutě jsou beze změny. Síla setrvává na minimu a kompaktní šedivý popel odpadl před malou chviličkou. Hoření je lehce nerovnoměrné, ale nepůsobí žádné potíže

2/3 doutníku
45 min – mléčná čokoláda přechází do tmavé a espresso se začíná měnit na černou kávu
65 min – zhruba v polovin se vrací dřevitost a espresso zcela přešlo v černou kávu
75 min – na konci prostřední části se dozvuku vrací koření a síla se dostává na úroveň plnosti chutí. Konstrukce a hoření jsou téměř perfektní

3/3 doutníku
95 min – závěrená třetina již neukázala žádné změny a s teplajícím kouřem odkládám

Závěr a zhodnocení
Velmi dobře vyzrálé a smíchané chutě se slušnou dávkou komplexity, přiměřenou dávkou síly, velkým počtem změn a bezproblémopvou konstrukcí. Nelze si přát o moc víc. Doporučení je zcela na místě a tohle si zaslouží i opakování. Velikost tohoto doutníku se stává mojí velice oblíbenou. Tohle Bylo Sencillo Platinum v short churchillu.

Napsat komentář