Doutníky | Sancho Panza Double Maduro Quixote

Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Sancho Panza Double Maduro Quixote

Sancho Panza Double Maduro Quixote

Sancho Panza Double Maduro Quixote je doutník vyráběný v Hondurasu a za svoje jméno vděčí použití tmavých listů maduro pro jeho výrobu a to jak v případě krycího, tak v případě vázacího listu. Použití těchto listů napovídá rovněž o jeho chuťové plnosti a bohatosti.

11,4 cm dlouhý doutník s prstýnkem vel. 50 a obyčejným zlatavým prstýnkem si svým vzhledem na nic nehraje a jeho náplň tvoří směs tabákových listů z Dominikánské republiky, Nikaragui a Hondurasu. Bez zajímavosti jistě není, že na směsi tabákových listů nenápadného doutníku se podepsal legendární Estelo Padrón.

Mimo lesklého, mastného tmavého krycího listu s mírnou žilnatostí Sancho Panza Double Maduro Quixote dobře poznáte také podle čtvercového jeho profilu. Velmi příjemné je také výrazné nasládlé zemité aroma doutníku.

Konstrukční zpracování doutníku je od pohledu  i na dotek bezchybné. Za největší konstrukční chybu u tohoto robusta je obecně považováno zakončení doutníku tzv. „čepičkou“, která se uvolňuje při přípravě oříznutím ořezávačem jak kruhovým, tak jednobřitým či dvoubřitým. V mém případě, pravda při použití V ořezávače, k žádné deformaci hlavy doutníku nedošlo.

Zapálení doutníku se obešlo rovněž bez problému a hned od počátku se můžete spolehnout na bohaté množství krémového kouře. Mírnou nerovnoměrnost hoření rozhodně není nutné upravovat a tah doutníku je po celou dobu cca 60 min. perfektní. Navíc produkovaný popel má velmi pěknou světle šedivou barvu.

Chuťový profil je díky použitým tabákovým listům bohatý, nasládlý a víceméně konzistentní. Základní tabákovou chuť doplňují ořechové tóny a až v závěru se projevuje mírná nahořklost. Žádnou velkou chuťovou komplikovanost v něm tedy nehledejte.

Vzhledem k faktu, že na trhu ČR jsou pod názvem značky Sancho Panza registrované původní doutníky kubánské produkce (Habanos S.A.), ty honduraské jsou zákonitě nedostupné. Popravdě to ve spojení s mou zvědavosti byl i důvod koupě cca za 4,50 USD při návštěvě Neptune Cigar Superstore. Pokud na tento středně silný doutník také někde narazíte a zaujal vás dobrý poměr výkon/cena, budete příjemně překvapeni. Doporučil bych ho však spíše pokročilejším kuřákům.

Napsat komentář