Doutníky | Rozbor doutníku

Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Rozbor doutníku

Rozbor doutníku

Dnes se místo obvyklé recenze podíváme na to, co se skrývá uvnitř doutníku, jak to vypadá a jestli je tam doopravdy to, co výrobce deklaruje. Záměrně neuvádím od počátku značku doutníku. Tu zmíním v samotném závěru. Na první fotce je vidět celý doutník s lehce poškozenou čepičkou. Tu poškodily ty samé nenechavé ručičky co mi zničili popelník. To je, ale v podstatě moje chyba, neboť jsem zapomněl, že děti jsou hodně zvídavé a mají nenechavé ručičky. Zajímavé je, že trest přichází okamžitě. No a protože takových mám v humidoru více, napadlo mě, že se podívám dovnitř.

Na druhé fotce je už vidět krycí list. Je to Connecticut Broadleaf maduro. List samotný pružný, poddajný, dobré tloušťky a jen tak lehko se nepřetrhne. Zároveň v něm nejsou dírky ani trhliny. To vše ukazuje na kvalitní list.

Třetí fotka zobrazuje doutník bez krycího listu. Ta sama o sobě nic nevypovídá, ale je dobré vidět jak to vypadá.

Na další fotce je už vidět vzací list. Opět pružný, poddajný ještě o větší tloušťce než krycí list. Žádné trhliny a opět poctivý tabák – tentokráte z dominikánské republiky.

No a nakonec samotná náplň. Jak je vidět tak opět vysoce kvalitní longfiller bez cizích příměsí a bez kousků tabáků. Ten pochází rovněž z dominikánské republiky.

Než budete číst dále, zkuste si tipnout o jakou značku jde.  V levé části fotky je vidět malý kousek stonku, ale to není žádná tragédie. Na fotce je zároveň krásně vidět, že bylo použito několik druhů listů a podle jejich skvělé kondice lze usoudit na pečlivý výběr. No a na závěr musím odhalit totožnost pitvaného doutníku. Byl jím Arturo Fuente Anejo 60. Až se mi naskytne možnost tak chci nakouknout do levného doutníku, co má údajně obsahovat longfillery pro porovnání.

 

 

2 komentářů k Rozbor doutníku

Napsat komentář