Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Romeo y Julieta Viejo R

Romeo y Julieta Viejo R

Romeo y Julieta Viejo (starobylý) je nejnovější přírůstek do rodiny pro americký trh. Na první pohled zaujme tmavě hnědým krycím listem s olejovými odlesky z údolí San Andreas v Mexiku, který ukrývá směs tabáků z Hondurasu a Nikaragui. Zvláštní tvar doutníku je někde mezi oválným a box press. Další zvláštností je vůně, která nabízí klasickou tabákovou a kořeněnou společně se sladkokyselým tónem jak od těla tak o něco silněji od paty. Konstukce je pevná bez měkkých bodů. Švy jsou těsné a doutník je zakončen dvojitou čepičkou. Oříznutí i zapálení probíhá velmi snadno.

Cena: $3
Dostupnost v ČR: NE
Čas v humidoru: 197 dní
Rozměr: 5×54 (127×21,4mm)
Krycí list: Maduro – Mexiko (San Andreas)
Vázací list: Honduras
Náplň: Honduras, Nikaragua

Vůně
Pata: Velmi zvláštní sladko nakyslá vůně
Tělo: Slabší, ale opět ta zvláštní nakyslost

Konstrukce
Lehce měkčí, bez vad. Dvojitá čepička. Švy těsné a neviditelné

Vzhled
Tmavě hnědý krycí list se dvěma většími žilkami

Tah před zapálením
Perfektní – jen slabý odpor

Chuť ihned po zapálení
Velmi jemná a lehce nahořklá kávovitost s tabákem a trochou sladkosti mísící se s kyselostí. V kratším a čistém dozvuku se objevuje krémová káva, krásná dřevitost a špetka koření. Chutě jsou jemné až středně plné.

1/3 doutníku
Slabá počáteční hořkost velmi rychle zmizela. Dozvuk se prodloužil a spolu s kořením přetrvává v ústech teplo
10 min – kává se míchá s mléčnou čokoládou. Dozvuk je sušší a kyselost zcela zmizela. Chutě se usadily na solidním středu a doutník produkuje spoustu lehčího kouře
15 min – mléčná čokoláda je pryč a v dozvuku dominuje krásně vyzrálá dřevitost s hutnou krémovou kávou a slušnou dávkou koření a tepla.
25 min – základní chutě zůstaly beze změny, ale dozvuk se znatelně prodloužil a v jeho druhé polovině káva a dřevitost přechází do zemitosti, kterou cítím celým jícnem až do žaludku. Bez síly a drsnosti. Skoro jako kdybych si dal panáka.

2/3 doutníku
40 min – sladkost je výraznější a má cukrový charakter. Koření je téměř pryč a chutě josu velmi hutné a doslova ulpívají na jazyku a teplá zemitost přetrvává až do dalšího tahu. Prozatím skvělé a to po všech stránkách
O pár minut později se k dřevitosti přidává slabší nahořklost a dokresluje tak výsledný chuťový profil

3/3 doutníku
60 min – sladkost je už hodně nevýrazná a počátku tahu se objevuje slabá travnatost, která ovšem velmi rychle přechází do dozvuku, kde doutník skutečně exceluje
75 min – od posledně se již nic neudálo. Travnatost je výraznější, kouř teplá a odkládám

Závěr a zhodnocení
Velmi povedený přírůstek do již tak bohaté nabídky doutníků Romeo y Julieta. Pěkně vyzrálé a jemné chutě, které vynikaly především v dozvuku. Síla doutníku korespondovala s plností chutí a v kombinaci s bezchybnou konstrukcí se jednalo hezký zážitek, který bych neváhal si kdykoli zopakovat. Tohle byl Romeo y Julieta Viejo R.

Napsat komentář