Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Rocky Patel Signature Series Toro

Doutníky od Rockyho Patela patří mezi oblíbené a to nejenom díky široké nabídce, ale především kvalitou svých produktů. A právě řada Signature má vyčnívat z Rockyho doutníků a zároveň konkurovat Ashtonu, Arturo Fuentemu a podobným prémiovým značkám. Jako krycí list posloužil nepatrně hrbolatý a sametově hladký Connecticut krycí list z Ekvádoru, který má jednu větší žilku a spoustu textury na povrchu. Náplň pochází z Nikaragui a Hondurasu, která je uložená ve vázacím listu take z Nikaragui. Konstrukčně velmi precizně provedený doutník bez měkkých bodů a vad. Švy jsou těsné a viditelné. Doutník je zakončený dvojitou čepičkou.

Cena: $3
Dostupnost v ČR: NE
Čas v humidoru: 185 dní
Rozměr: 6×52(152,4×20,6mm)
Krycí list: Connecticut – Ekvádor
Vázací list: Nikaragua
Náplň: Nikaragua, Honduras

Vůně
Pata: Zelený čaj s trochou tabáku a koření
Tělo: Lehce tabák a stáj

Konstrukce
Velmi pevná bez měkkých bodů. Krásně souměrná. Švy těsné a viditelné. Doutník je zakončen dvojitou čepičkou.

Vzhled
Světlý, sametově hebký a nepatrně hrbolatý krycí list s jednou větší žilkou

Tah před zapálením
Velmi volný – téměř bez odporu

Chuť ihned po zapálení
krémově jemná, nasládlá a vyzrálá tabáková chuť s trochou hořkosti přechází do dřevitého a hodně kořenitého dozvuku. Chutě josu na slinějším středu s obrovskou produkcí lehčího kouře. Ten zanechává slabší olejový film na jazyku.

1/3 doutníku
Po pár tazích hořkost mizí, přidávají se ořechy a koření je o opznání méně
10 min – koření o sobě dává opět vědět, dřevitost je výraznější a v dozvuku se objevuje smetana. Přestože na jazyku zůstává olejový film tak pocit v ústech je suchý. Chutě se usadily na solidním středu. Ty sjou pěkně vyzrálé, vyvážené a na Connecticut až překvapivě výrazné
20 min – vyzrálý tabák je výraznější a stějně tak i smetana v dozvuku. Na začátku tahu se přidává laté a dozvuk je delší a olejovitější. Doteď skvělé.

2/3 doutníku
30 min – na začátku prostřední části přechází dřevitost do zemitosti a laté do krémové černé kávy. Chutě jsou stále máslově jemné a i po konstrukční stránce je vše perfektní. Světlý popel drží skvěle. Po dalších pár minutách sladkost nabírá karamelový nádech.
50 min – zhruba v polovině v chutích dominuje krémová káva a doslova krémová dřevitost. Tah se nepatrně utáhl a je teď perfektní. Ořechy se přesouvají od dozvuku, kde jsou výraznější.

3/3 doutníku
65 min – na začátku poslední třetiny do popředí vystupují prařené ořechy a krémová káva. Dřevitost je téměř pryč a objevuje se i trocha síly.
85 min – od posledně beze změny. Jen koření bylo v posledních minutách hodně výrazné. Kouř teplá a končím

Závěr a zhodnocení
Skvělý středně silný a středně plný doutník, kterému nemám co vytknout. Krásné máslově jemné chutě, kterým nescházela vyzrálost a dávka komplexity. Konstrukce byla bezproblémová po celou dobu kouření. Tohle Byl Rocky Patel Signature Series v toru.

Napsat komentář