Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Rocky Patel Olde World Reserve Maduro Toro

Doutníky Rocky Patel Olde World Reserve Maduro Toro

Je další z mnoha kreací Rockyho Patela. Vyrábí se ve dvou verzích. Corojo a dnes recenzované maduro. Krycí list(Costa Rica) maduro je velmi tmavě hnědý a sametově hebký se spoustou textury na povrchu a bez větší žilky. Pod ním najdeme vázací list z Hondurasu, který ukrývá vyzrálou směs z Nikaragui. Konstrukčně se jedná o velmi povedenou práci, kdy nenacházím žádné vady ani měkké body. Box press tvar je tady naprosto na místě a na atraktivitě přidává druhý papírový prstýnek se zlatým potiskem loga Rocky Patel. Od paty se line krásná sladkost, čokoláda, tabák s kořením v pozadí. Jelikož mám ještě 19 doutníků tak tato recenze bude postupně aktualizována o případné změny v chutích a charakteristikách doutníku s přibývajícím časem v humidoru.

Cena: $2,5
Dostupnost v ČR: Ano (cena okolo 115 kč za Toro)
Čas v humidoru: 0 dní
Rozměr: 6,5×52(165,1×20,8mm)
Krycí list: Maduro – Costa Rica
Vázací list: Honduras
Náplň: Nikaragua

Vůně
Pata: Krásná a bohatá sladká čokoláda, tabák a koření
Tělo: Slabší stájové aroma

Konstrukce
Lehce na stisk, ale naprosto bez vad a měkkých bodů. Švy jsou těsné a neviditelné. Zakončení provedeno dvojitou čepičkou

Vzhled
Krásný, kaštanově hnědý a sametově hebký s jednou menší žilkou a spoustou textury na povrchu. Box press tvar je velmi pravidelný a doutníku velmi sluší.

Tah před zapálením
Volnější – což je dost typické pro tuto značku

Chuť ihned po zapálení
Máslově jemná a hutná olejová chuť tmavé čokolády a vyzrálého tabáku s trochou sladkosti. K těmto chutím se v dozvuku přidává trocha koření a zemitosti. Chut jsou téměř plné s ohromnou produkcí žvýkatelného dýmu. Dozvuk je velmi dlouhý a olejový. Parádní začátek

1/3 doutníku
10 min – čokoládu doplňuje kakao a z koření začíná vyčnívat pepř. Chutě jsou celkově o něco bohatší a hlubší. Obzvláště pak zemitost v dozvuku a tabáková chuť, která je fantastická. Hoření je díky silnému krycímu listu lehce nerovnoměrné.
25 mi – chutě se od posledně nezměnily a hoření se samo koriguje. Tah se ještě nepatrně uvolnil a jedno potáhnutí do minuty se ukazuje jako optimální. Koření se umírnilo a je tu i trocha síly, která ovšem ani zdaleka ndosahuje plnosti chutí. Prozatím naprostá paráda.
40 min – čokoláda je téměř nahrazena krásnou a krémovou kávovitostí, která proniká i do dozvuku. Chutě jsou celkem komplexní, což dává doutníku další rozměr.

2/3 doutníku
60 min – ani ne v polovině je čokolády a sladkosti méně a kakao je naopak výraznější. Síla zůstává na stejné úrovni a chutě jsou stále téměř plné. Produkce hustého blílého dýmu je až neuvěřitelná. Rovněž konstrukce je zatím naprosto bezproblémová.
90 min – proběhla menší korekce hoření. V dozvuku se objevily ořechy a joinak od posledně beze změny.

3/3 doutníku
100 min – na ačátku poslední třetiny šla plnost chutí trochu dolů a teď se drží na silnějším středu. Síla stále zůstává be změny a to je dobře.
110 min – doutník měkne, kouř teplá a to znanená konec.

Závěr a zhodnocení
Excelentní záležitost doslova nacpaná krásnými, vyzrálými a bohatými chutěmi. Konstrukce téměř bezproblémová a i síla zůstala na minimu. K tomuto doutníku mám dvě doporučení. Nekouřit v uzavřené místnosti a udělat si na doutník dostatek času. Obyčejně nechávám doutníku cca měsíc v humidoru, ale tady nešlo odolat Jsem hodně zvědav jak a jestli vůbec se změní doutník po několika měsících v humidoru, protože už na první pokus to snad nemohlo být lepší.. Tohle byl Rocky Patel Olde World Reserve maduro v toru.

3 komentářů k Rocky Patel Olde World Reserve Maduro Toro

Napsat komentář