Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Quesada Short Robusto

Quesada

Přestože se doutníky Quesada v ČR běžně neprodávají, měli jsme tu čest se s touto značkou seznámit díky sampleru z akce, kde byly prezentovány dominikánské rumy, doutníky a kultura. Značka Quesada pochází z Dominikánské republiky a stojí například i za značkou Casa Magna nebo nekubánskou verzí doutníků Fonseca.

Velikost: Short Robusto
Rozměr: 102 mm, prstýnek 50
Krycí listy: Ekvádorská Arapiraca
Vázací listy: Dominikánská republika
Plnící listy: Dominikánská republika, Nikaragua
Cena: cca 150 Kč

Musím se přiznat, že přestože znám některé značky z portfolia tohoto výrobce, s doutníky Quesada jsem se setkal osobně poprvé. Doutník na první pohled působí uhlazeně, zpracování krycího listu je precizní není co vytknout a to ani po oříznutí. K zapálení použiji zapalovač s tryskou a vše jde bez problémů.

Tah doutníku po zapálení je zcela bezproblémový a produkce dýmu velmi dobrá. První kontakt v ústech působí lehce kořenitou chutí s tóny kůže a sladkosti. V druhé třetině chuť kůže postupně začíná převládat a doplňuje ji i chuť kávy, prvotní kořenitost už téměř nevnímám.S těmito tóny se dostává doutník i k závěru.

I přestože se jednalo o první doutník od značky Quesada, který jsem ochutnal, byl jsem velice potěšen. Pokud jej v některé tuzemské či zahraniční prodejně naleznu, jistě věnuji tomuto brandu více pozornosti. V cenovém rozmezí okolo 150 Kč se jedná o velmi zajímavý kousek, který mohu vřele doporučit.

Napsat komentář