Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Punch Exclusivo Espana

Doutníky Punch Exclusivo Espana

Doutníky regionální edice Exclusivo Espana kubánské značky Punch jsou produkovány společností Habanos SA pro regionální trh ve Španělsku, jak ostatně napovídá samotný název. V Čechách, ani jinde tedy tuto edici bohužel nejspíše neseženete – na rozdíl od ostatních doutníků značky Punch, které jsou dobře dostupné u většiny prodejců. Doutníky Exclusivo Espana jsou baleny v krabičkách po deseti kusech. Celková produkce této regionální edice bylo 8.000 individuálně číslovaných krabic uvolněných na trh v roce 2010.

Při délce 154mm a prstýnku 50 spadají doutníky do velikosti Gran Robusto. Na výrobu doutníků jsou použity kvalitní listy tabáku pocházejícího z plodného regionu Vuelta Abajo. Na jejich krycím listu je několik drobných hrbolků, které nijak výrazně estetický dojem nenarušují, jinak je doutník bez povrchových vad a švů.  Doutníky jsou ideálně zavlhčené, přesto prstýnky trochu kloužou, což by mělo být znakem vyzrálosti doutníků.

Ořezávám V-Cutterem (gilotinou, která má profil nože do V), tah před zapálením je perfektní.  K zapálení volím doutníkové zápalky, s nimiž je zapálení bohužel poměrně komplikované i z důvodu hodně silného větru.  Co se týče chutí, tak jsou od první chvíle poměrně jemné – lehce zemité a kořeněné, postupně v nich lze zaznamenat i mírnou chuť kůže. Ani oproti ostatním doutníkům Punch, které jsem zatím měl, nepozoruji výrazné odchylky, co se chuti týká. Hoření bylo lehce nerovnoměrné, což vynahrazuje perfektní tah a velká produkce dýmu.

Doutníky jsem zakoupil v prodejně Tabacos, kterou naleznete v každém větším městě – sortiment je bohužel v každé prodejně odlišný. Při troše hledání však není problém na regionální edice narazit, to se týká i ostatních značek. Cena je vyšší a u jednoho doutníku se pohybuje okolo 13Eur. Jako osobní chybu vnímám, že jsem si doutník zapálil odpoledne, hned po zakoupení a nepočkal jsem do klidnějšího prostředí restaurace nebo salonku. Z toho důvodu mi kouření znepříjemňoval poměrně silně foukající vítr, proto ani popel není na fotkách tak dlouhý jak by být mohl. Přes všechny tyto detaily, věřím, že jde o doutník, který i za vyšší cenu nezklame, hlavně díky kouzlu okamžiku. Kdy má člověk radost, že si dopřál něco výjimečného, perfektně zapadajícího do dané lokality i času odpočinku.

Napsat komentář