Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Pinolero Toro

Doutníky Pinolero Toro

Nejnovější počin tabákového Génia AJ Fernandeze, který je označován za nejtalentovanější pěstitele tabáku a producenty doutníků současnosti. Pinolero v překladu znamená “místní”. Na první pohled rustikální doutník, který zaujme netradičně barevným a motivy vyvedeným prstýnkem a mini pigtailem(prasečí ocásek – zakončení doutníku). Za onu rustikálnost vděčí doutník hlavně Sun Grown krycímu listu z Nikaragui, který je krásně hnědý po celé délce se dvěma menšími žilkami a olejovými odlesky. Konstrukce je pevná, bezchybná a souměrná. Dílenské zpracování je na vysoké úrovni. Tohle toro má slušnou hmotnost a je dostatečně napěchované tabákem. Oříznutí i zapálení probíhá velmi snadno.

Cena: $4
Dostupnost v ČR: NE
Čas v humidoru: 252 dní
Rozměr: 6×50(152,4×19,8mm)
Krycí list: Sun Grown – Nikaragua
Vázací list: Nikaragua
Náplň: Nikaragua

Vůně
Pata: Nádherné svěžítabákové aroma s pěknou dávkou koření
Tělo: Stáj a tabák

Konstrukce
Lehce měkčí bez vad. Trojitá čepička s prasečím ocáskem. Švy těsné a viditelné.

Vzhled
Ořechově hnědý a sametový krycí list s olejovými odlesky a dvěma menšími žilkami

Tah před zapálením
Volný s minimem odporu

Chuť ihned po zapálení
Máslově jemná kůže, tabák a dřevitost s trochou sladkosti. Dozvuk je dlouý kořeněný, sladší a cedrový. Produkce lehčího kouře je obrovská. Chutě josu středně plné a najazyku zanechávají olejový film. Už od porvního tahu lze snadno rozpoznat, že se jedná bezpochyby o kvalitní odutník.

1/3 doutníku
10 min – kůže přechází do zemitosti. Koření je výraznější a i se déle drží v dozvuku. Zároveň se přidaly ořechy a moka. Chutě mají slušnou hloubku a již od ůvodu ukazují komplexnost a vyzrálost.
20 min – kůže se vrací zpět a spolu se zemitostí tvoří parádní kombinaci. koření se usadilo a chutě celkově zhutněly.
30 min – sladkosti je o něco méně a to dává vyniknout vyzrálému tabáku. Moka se začíná měnit na krémovou kávu a na konci dozvuku se míchá s čokoládou. Hoření je pomalé a téměř perfektní a kompaktní popel drží skvěle.

2/3 doutníku
45 min – doutní si dokonale drží moji pozornost častými změnami. Cedr je výraznější a ořechy(arašídy) pronikají i do dozvuku.
65 min – zhruba v polovině je tabák výraznější a nepatrně o sobě dává vědět i síla. Ostatní chutě jsou beze změny

3/3 doutníku
80 min – na začátku poslední části v chutích dominují tabák, krémová káva a cedr. Arašídy zmizely a kůže téměř také. Chutě jsou stále máslově jemné. Síla opět o něco vyskočila a začínám se lehce potit.
95 min – chutě již zůstaly beze změny. Jen síla je v tuhle na mojí hranici akcetovatelnosti a tady končím. Snado lze pokračovat dalších 5-10 minut pokud nevadí vám nevadí trocha síly navíc

Závěr a zhodnocení
Výtečná a komplexní záležitost, na kterou se rozhodně nezapomíná. Kromě té síly na konci poslední části nemám co vytknout. Tohle Bylo Pinolero v toru.

Napsat komentář