Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Pinar Del Rio Reserva Limitada Exclusivo Toro

Doutníky Pinar Del Rio Reserva Limitada Exclusivo Toro
Pinar Del Rio (PDR) produkuje opravdu zajímavé a chutné kousky a tenhle by neměl být vyjímkou. Největší zajímavostí je, že k vytvoření doutníku bylo použito osm různých druhů tabáků. Začneme krycím listem. Tím je velmi tmavě hnědé až černé Habano(Dominikánská Republika), které je velmi hebké s olejovými odlesky a několika malými žilkami. Následují dva krycí listy – Criollo 98(Dominikánksá Republika) a Habano(Brazílie), které ukrývají směs longfillerů z Nikaragui(Jalapa, Esteli), Criollo 98 a Corojo(Dominikánská Republika) a vzácný list Negrita Canca Habano(Dominikánská Republika). Toto složení by mělo zajistit doutníku komplexnost. Konstrukce je na stisk bez měkýých bodů a vad. Spíš než kruhový má doutník oválný tvar, který byl nejpíše způsoben skladováním. V žádném případě se nejedná o záměr výrobce. Zakončení je provedeno dvojitou čepičkou. Oříznutí proběhlo velmi snado, ale zapálení si už nějaký ten čas vyžádalo.

Dostupnost v ČR: NE
Čas v humidoru: 223 dní
Rozměr: 6×54(152,4×21,4mm)
Krycí list: Habano – Dominikánská Republika
Vázací list: Criollo 98 – Dominikánská Republika, Habano – Brazílie
Náplň: Nikaragua – oblasti Jalapa a Esteli,Criollo a Corojo – Dominikánksá Republika a vzácný Negrita Canca Habano – Dom. Rep.

Vůně
Pata: Nádherné aroma hořké čokolády a kakaa
Tělo: Opět hořká čokoláda a kravské lejno

Konstrukce
Celkem pevná bez měkkých bodů. Švy těsné a viditelné. Doutník zakončen dvojitou čepičkou

Vzhled
Velmi tmavě hnědý a lehce hrbolatý krycí list s jednou větší žilkou. Vlivem transportu nemá doutník pravidelný tvar, ale žádné poškození neutrpěl

Tah před zapálením
Perfektní – přesná dávka odporu

Chuť ihned po zapálení
Jemná a hlubší tabáková chuť doplněná o tmavou čokoládu a kakao. V delším dozvuku se přidává pepř, koření a trocha smetanz. Chutě jsou středně plné s parádní produkcí lehčího kouře.

1/3 doutníku
10 min – koření je výraznější a kakao s čokoládou hutnější. Tabák začíná ukazovat svou vyzrálost a je cítit i trocha síly. Dozvuk je suchý a je dobré něčím zapíjet. Jako obvykle volím vodu.
20 min – chutě se odposledně nezměnily, ale jsou hutnější a dozvuk již nění tak suchý. Hoření je lehce vlnité, ale to přičítám dnešnímu silnějšímu větru. Dominantní chutí je i nadále tabák
25 min – k čokoládě a kakau se přidává káva a v dozvuku se objevuje trocha zemitosti, ořechy a i tabák. Chutě začínají ukazovat jistou dávku komplexity.
35 min – na konci třetiny káva začíná nabírat na intenzitě a ostatní chutě jsou beze změny

2/3 doutníku
65 min – v polovině druhé části začíná káva přecházet do pražených zrn, ořechy jsou výraznější, čokoláda odeznívá a síla nepatrně povyskočila. Druhá třetina se ukazuje být velmi konzistentní
80 min – na konci třetiny chutě strmě padají na samou hranici jemnosti a síla jde opět nahoru. Doutník je ve zbytku velmi měkký a záhy se ukazuje, že mě postihl tunel a končím

3/3 doutníku

Závěr a zhodnocení
Téměř do konce druhé části bylo vše celkem v pořádku a pak přišel konstrukční problém v podobě tunelu. Nicméně v porovnání s kolegou Reservou Limitada Seleccion byl tento doutník prostě slabší. Tohle byl Pinar Del Rio Reserva Limitada Exclusivo v toru.

Jeden komentář k Pinar Del Rio Reserva Limitada Exclusivo Toro

Napsat komentář