Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Pinar Del Rio Oscuro Toro

Cena: Balíček 5 kusů za 7 doalrů (1,4 dolaru/kus)- to už to mohli poslat rovnou zadarmo
Dostupnost v ČR: Ne
Čas v humidoru: 18 dní
Rozměr: 6×50 (152x20mm)
Krycí list: Oscuro – Brazílie
Vázací list: Dominikánská Republika
Náplň: Dominikánská Republika, Nikaragua

Vůně
Pata: Krásná mléčná čokoláda a hrozinky
Tělo: Opět čokoláda a stáj

Konstrukce
Velmi pevná a bez vad. Dvojitá čepička.Švy těsné a viditelné

Vzhled
Velmi tmavě hnědý, lehce hrbolatý kryví list se dvěma většími žilkami a olejovými odlesky

Tah před zapálením
Volný- jen malý odpor

Chuť ihned po zapálení
Jemná, sladká, olejová a tabáková chuť se spoustou koření a pepře v dozvuku. Kouře je spousta a je hutnějšího charakteru. Dozvuk velmi dlouhý. Chutě střední ař plné.

1/3 doutníku
15 min – koření se výrazně umírnilo a přidala se mléčná čokoláda. Tenhle doutník má definitivně charakter dezertu. Na počátku tahu je to skoro jako nějaké sladší víno. Dozvuk velmi dlouhý a příjemný. Chutě se ustálily na solidním středu.
30 min – olejovitost skoro zmizela a jinak pokračuju beze změny. Tohle je pomalu hořící dezert.
52 min – na konci třetiny. Hoření lehce nerovnoměrné, ale začíná se samo korigovat. Budu se nejspíš opakovat, ale tohle je delikatesa

2/3 doutníku
65 min – vinný charakter o hodně slabší a nyní dominuje sladkost, čokoláda, trocha kakaa a sladší tabákový dozvuk s kořením. Zatím skvěle
80 min – téměř v polovině. Proběhla menší korekce a chutě se po dvou tazích vrátily ,a teď ani nechci říct k normálu, k výraznému nadstandardu.
86 min – přidává se laté
100 min – zrovna hraje Tomáš Berdych a tak se odbíhávám dívat a mezitím mi vyhasl doutník. Řádně jsem si vynadal a znovuzapálil. Po dvou tazích je vše opět skvělé

3/3 doutníku
113 min – na začátku poslední třetiny se laté mění na jemnou kávu a v dozvuku je více vyzrálého tabáku. Vykouklo i drobet síly což má na svědomí nejspíš znovuzapálení.
130 min – sladkosti je méně a naopak káva výrazněji vystupuje
140 min – končím

Závěr a zhodnocení
Naprosto famózní čas z této velikosti doutníku. Parádní záležitost od začátku do konce a už se nemůžu dočkat až vyzkouším další Pinar Del Ria, které mám v humidoru. Zároveň jsem taky zvědavý na srovnání s verzí v Torpedu. Trocu té síly bylo nejspíš způsobeno znovuzapálením jinak by se to obešlo i bez ní. Hoření nerovné téměř po celou dobu, ale to je pro oscuro krycí listy dost typické a korigovat jsem byl nucen pouze jednou když nepočítám svojí nedbalost. Jinak nemám absolutně co vytknout. Zvláště pak za tu cenu.

Napsat komentář