Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Perdomo Reserve Champagne Noir Churchill

Doutníky Perdomo Reserve Champagne Noir Churchill

Perdomo Reserve Champagne Noir Churchill je maduro verzí velmi celkem populární Connecticut serie. Champagne Noir zdobí velmi tmavý, třikrát fermentovaný maduro z Nikaragui, který zrál téměř dva roky v sudech od bourbon. Pod tímto listem se ukrývá směs tabáků taktéž z Nikaragui. Krycí list disponuje několika většími žilkami a olejovými odlesky. Konstrukce je velmi pevná, bez měkkých bodů. Švy jsou těsné a viditelné. Doutník je zakončen dvojitou čepičkou. Od paty doutníku se line pěkná vůně čokolády, tabáku a kávy. Tělo doutníku nabízí slabší stájové a tabákové aroma. Oříznutí stejně jako zapálení nečinilo sebemenší potíže.

Perdomo Reserve Champagne Noir Churchill
Cena: $4
Dostupnost v ČR: Ano – dle velikosti od 148 kč za kus
Čas v humidoru: 217
Rozměr: Churchill 7×54 (177,8×21,4)
Krycí list: 3x fermentované maduro – Nikaragua, který zrál téměř dva roky v sudech od bourbonu
Vázací list: Nikaragua
Náplň: Nikaragua

Vůně
Pata: Čokoláda, káva a tabák
Tělo: Slabší stájové a tabákové aroma

Konstrukce
Velmi pevná bez měkkých bodů. Dvojitá čepička. Švy těsné a viditelné

Vzhled
Tmavě hnědý krycí list s olejovými odlesky a čtyřmi většími žilkami

Tah před zapálením
Těsnější

Chuť ihned po zapálení
Máslově jemná a vyzrálá chuť mléčné čokolády a tabáku s delším, lehce nasládlým a dřevitým dozvukem, který je zakončený pěknou pepřovou chutí. Chutě jsou středně plné a hutné s parádní produkcí bílého dýmu.

1/3 doutníku
15 min – sladkost je výraznější, pepře je o trochu méně. Chutě jsou sice beze změny, ale jsou hutnější
30 min – v dozvuku e objevuje moka a jinak se chutě ukazují být konzistentní. To ovšem vůbec nevadí, protože jsou krémově jemné a velmi dobré. Pepř si drží svou úroveň a přetrvává až do dalšího tahu. Hoření je velmi pomalé a samo se kariguje.
55 min – na konci třetiny v dozvuku vystupuje do popředí příjemná dřevitost a ostatní chutě odsouvá do pozadí

2/3 doutníku
80 min – zhruba v polovině a dozvuk je více čokoládový a i tabák je výraznější. Síla doutníku koresponduje s plností chutí a jinak odpo sledně beze změny.
100 min – téměř na konci třetiny a před chvíli odutník zhasl a po opětovném zapálení chutě ztratily na hutnosti a po chvíli zbyla jen mdlá tabákovitost a udeřila i síla a odkládám. Nejspíš byla chyba v konstrukci a odkládám.

Závěr a zhodnocení

Do inkriminovaného momentu zhasnutí jsem si doutník nesmírně užíval. Zejména hutné a krémové chuťě čokolády a tabáku. Do zhasnutí byla i konstrukce naprosto perfektní a i popel držel skvěle. To podporuje fakt, že jsem narazil na špatný kus. Sice nejsem přlišným zastáncem churchillů ani větších průměrů, a proto bych velmi rád zkusil robusto. Doutník není zcela bez síly a kouřit na prázdný žaludek není nejvhodnější. Doutník sice postrádal komplexnost, ale chutě byly vskutku vynikající a doporučení je na místě i přes konstrukční nedostatek na počátku poslední třetiny. Osobně preferuji volnější tah. Tohle byl Perdomo Reserve Champagne Noir Churchill.

Napsat komentář