Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

PDR 1878 Reserva Dominicana Capa Habana Robusto

PDR 1878 Capa Habana robusto

Dalším zástupcem PDR řady je Capa Habana. Krásně hnědý, oleji nabitý Habano krycí list ukrývá vázací Habano list a Corojo s Criollo 98 posloužili jako náplň. Konstrukčně bezchybně provedené robusto je zakončené prasečím ocáskem a uzavřenou patou.

Dostupnost v ČR: Ano – zde. Ještě než se pustíme do recenze chci moc poděkovat Davidu Tesařovi z webu karibske – doutniky.cz za zaslání tohoto doutníku k recenzi.

Čas v humidoru: 1 rok, 1 měsíc

Rozměr: 5×52(127×20,6mm)

Krycí list: Habano – Dominikánská republika

Vázací list: Habano – Dominikánská republika

Náplň: Dominikánská Republika-Criollo ’98 a Corojo

Vůně

Pata:
Slabé tabákové aroma

Tělo:
Totéž jako od paty s malým přídavkem koření

Konstrukce
Je velmi pevná bez sebemenších vad. Švy jsou těsné a viditelné. Zakončení je provedeno tzv. prasečím ocáskem a další zvláštností je uzavřená pata.

Vzhled
Kaštanově hnědý krycí list s olejovými odlesky a bez viditelnějších žilek

Tah před zapálením

Perfektní – přesná dávka odporu

Chuť ihned po zapálení

Velmi jemná a olejová a výrazná chuť tabáku s trochou sladkosti. V dlouhém dozvuku se pak mísí pepř, zemitost a troška koření. Chutě jsou středně plné s parádní produkcí dýmu.

1/3 doutníku

5 min – tabáková chuť se prohlubuje a ke sladkosti se připojuje cedr. Při výdechu kouře nosem se zvýrazní pepř a přidá se mléčná čokoláda. Vyzrálost tabáku je zřejmá od samého počátku. Krémově jemné a olejové chutě jsou teď středně plné až plné
15 min – na počátku tahu se objevují ořechy, sladkosti je méně, cedr přechází v dřevitost a v dozvuku se k pepři přidává teplo, které se pěkně míchá se zemitostí. Hoření je lehce nerovnoměrné, což je způsobeno uzavřenou patou a tedy nerovnoměrným zapálením od samého začátku. Plnost chutí se usadila na silnějším středu. Jako zatím u všech PDR doutníků je hoření velmi pomalé.
25 min – hoření se samo koriguje. Chuťě jsou beze změny. Jen do dozvuku se přidává kouřový komponent, což celkový dojem ještě vylepšuje. O pár tahů později vyzrálá chuť tabáku jde ještě o něco hloubějí a dozvuk se o něco zkrátil. popel má tendenci se třepit a plnost chutí je teď na solidním středu. Pepře je méně a teplo z dozvuku také zmizelo.
35 min – a stále v první třetině. Na robusto excelentní čas. A znovu změna. Zemistosti je méně a přidává se chuť kváskového chleba, která není nijak výrazná, ale snado ji poznat. Sladkosti je také o něco více

2/3 doutníku

45 min – popel držel celou první třetinu a hoření bylo třeba lehce zkorigovat. Chutě se od posledně nezměnily
60 min – po první třetině se chutě ukazují být neměnné. Hoření potřebovalo ještě jednu malou korekci a ke konci třetiny se objevila trocha síly. První dvě třetiny byly famozní. Krásné vyzrálé chutě se spoustou změn v první části doplněné parádní produkcí hustějšího dýmu

3/3 doutníku

65 min – Wow. Síla udeřila naplno a částečně přebíjí i chutě. Začínám se potit a pro mě té síly je už moc. To umocnil i fakt, že jsem kouřil na téměř prázdný žaludek a taková chyba se trestá. Prakticky zbyla celá třetina takže pro ty, kdo snesou více síly než já tak zbývá ještě tak 30 minut kouření.

Závěr a zhodnocení

Vynikající doutník, který zdobí parádně vyzrálé chutě, velmi dobrá konstrukce a hlavně pomalé hoření. Nebýt silového nástupu v poslední části, toto robusto nabídne okolo 90 minut velmi pěkného zážitku. Nutno podotknout, že doutník odpočíval cca rok v humidoru. Doutníky Pinar Del Rio patří mezi moje oblíbené značky pro svoji konzistentní kvalitu a velmi dobrý chuťový profil. Ještě jednou chci moc poděkovat Davidu Tesařovi za zaslání tohoto doutníku k recenzi. Tohle Byl PDR 1878 Reserva Dominicana Capa Habana v robustu.

Napsat komentář