Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Partagas Naturele Natural Robusto

Partagas Naturele Natural

Bohatost chutí dominikánského doutníku Partagás Naturele Natural spočívá podle výrobce v použitém kamerunském krycím listu. Abychom se však dostali k podstatě současných dominikánských doutníků Partagás je třeba se ohlédnout do minulosti.

Do doby, kdy po kubánské revoluci a tedy i znárodnění vlastník původní značky Ramón Cifuentes odmítl  nabídku na vedoucí pozici v odvětví státního tabákového průmyslu.  Místo toho, dva roky po revoluci a podobně jako to udělali i jiní vlastníci, opustil rodnou zemi a v roce 1970 prodal práva značky General Cigar Co. Tzv. „nekubánské“ Partagásy začal však vyrábět až po objevení právě zmíněného kamerunského krycího listu. Dnes není žádným tajemstvím, že právě Partagás je nepopulárnější značkou General Cigar Co.

Pravděpodobně bych si ho ani nekoupil, kdyby mi jej nedoporučil majitel miamského obchůdku s  doutníky Harlen Cigars.

Dominikánské robusto kromě zmíněného kamerunského krycího listu karamelově hnědé barvy tvoří také mexický vázací list ze známé oblasti San Andrean a mexicko – dominikánská náplň. Vzhled doutníku odpovídá kvalitnímu dílenskému zpracování, neshledáte na jeho povrchu žádné nerovnosti. 14cm dlouhý doutník s prstýnkem vel. 50 příjemně voní vyzrálým tabákem a jeho příprava je snadná.

Doutník od počátku velmi dobře hoří, tah klade jen velmi mírný odpor a charakteristickou pro tento začátek je nasládlá tabáková chuť kůže mísící se s cedrovou příchutí.  Středně intenzivní směs chutí zhruba v polovině lehce zhořkne černým pepřem. A v zvěru máte možnost v bohatém krémovém kouři rozeznat i příchuť kávy. Vyváženost chutí je u tohoto doutníku na jedničku. Výrobce u něj sice uvádí střední sílu, ale já bych jej doporučil spíše pokročilejším kuřákům.

Bohužel doutníky Partagas Naturele Natural balené po 25ks v cedrových karbicích jsou v ČR nedostupné.

Napsat komentář