Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Padilla Reserva Maduro Torpedo

Herrera Esteli Toro Especial

Doutníky Padilla Reserva Maduro Torpedo vznikly spojením Ernesta Padilly s nikaragujskou společností Oliva. Přestože je na doutníkách název značky Padilla, jsou vyráběny v továrně v Esteli, která patří spol. Oliva. Dle slov výrobce by měl tabák pro tyto doutníky být pěstovaný v černé vulkanické půdě s následnou pečlivou fermentací. Přestože prstýnek působí poměrně dominantně, nepřekračuje meze křiklavosti, i když by trochu decentnější nebo menší provedení snesl.

Výrobce: Padilla + Oliva
Původ: Nikaragua
Krycí listy: Mexický San Andres
Vázací listy: Nikaragua
Plnící listy: Nikaragua (Esteli a Jalapa)
Rozměr: 152mm x 54 (Torpedo)

Doutník má velice povedené zpracování krycího listu. Čepička ramene i obvod krycího listu dokonale sedí. Svým tmavým odstínem maduro, který je mírně lesklý, si lehce získá pozornost. Oříznutí je zcela bezproblémové (doporučuji ostřejší ořezávač) a není nutná korekce, již na první zastřižení doutník táhne perfektně a to i přes velký obsah tabáku. Zapálení probíhá o něco hůře, ale po úplném zažehnutí paty již není potřeba doutníku pomáhat připalováním nebo korigovat hoření.

Chuť doutníku zpočátku působí po kůži a lehce pepřovitě. Ke kůži se následně přidává i káva, kterou po chvíli doplňuje plná chuť hořké čokolády. V druhé třetině je stále dost patrná příchuť kůže s lehkou zemitostí. Až do začátku poslední třetiny byly stále podstatně zastoupeny i tóny čokolády a kávy, v závěru hoření jsou však postupně nahrazovány pepřovitostí a dalšími kořeněnými chutěmi. Popel se choval po celou dobu konzistentně, odpadával po cca 3cm. I hoření a tah, které mě na začátku velice příjemně překvapily, zůstaly i v průběhu velice dobré.

Musím přiznat, že zpočátku jsem k doutníku přistupoval s despektem a to především z důvodu některých zklamání z doutníků s názvy Reserva, brzy mě však přesvědčil o tom, že tento doutník si toto označení zaslouží a stal se velice příjemným překvapením. Doutníky bylo v ČR možné zakoupit u spol. tabacos, která je nyní již bohužel v nabídce nemá. Tento doutník stojí v USA okolo osmi dolarů za kus v závislosti na balení. V ČR byl dostupný za cenu okolo 200 Kč a cena byla jeho kvalitě přiměřená (velmi dobrý poměr cena/výkon). Jedná se o středně, až spíše silný doutník s plnou chutí, doporučil bych jej zkušenějším kuřákům, kteří by si chtěli zpříjemnit večer po vydatné večeři.

Napsat komentář