Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Padilla Habano Churchill

Doutníky Padilla Habano Churchill

Padilla Habano – Narozdíl od ostatních doutníků Ernesta Padilly byl tento vyráběn v továrně AJ Fernandeze. Mluvím v minulém čase, protože se jedná o limitovanopu produkci, která již byla ukončena. Již na první pohled velmi chutně vypadající doutník a to hlavně díky kaštanově hnědému Habano krycímu listu, který zrál celých 5 let a pochází z Nikaragui stejně jako vázací list a náplň. Na krycím listu najdeme dvě střední žilky a spoustu textury. Konstrukce je skálopevná, souměrná a bez jakýchkoli měkkých bodů. Švy jsou těsné a viditelné. Doutník je zakončen precizně provedenou dvojitou čepičkou. Oříznutí a zapálení probíhá velmi snadno.

Padilla Habano Churchill

Cena: $2
Dostupnost v ČR: NE
Čas v humidoru: 224 dní
Rozměr: 7×48(177,8x19mm)
Krycí list: 5 leté Habano – Nikaragua
Vázací list: Nikaragua
Náplň: Nikaragua

Vůně
Pata: Mléčná čokoláda, tabák a trocha koření
Tělo: Slabší humidorové a trocha stáje

Konstrukce
Velmi pevná a souměrná bez vad. Dvojitá čepička. Švy těsné a viditelné

Vzhled
Kaštanově hnědý krycí list se dvěma středními žilkami.

Tah před zapálením
Těsnější, ale stále bezproblémový

Chuť ihned po zapálení
Téměř karamelově sladká a vyzrálá tabáková chuť podpořená dřevitostí a slušnou dávkou koření v dlouhém a olejovém dozvuku. Chutě jsou středně plné a máslově jemné. Produkce kouře je obrovská.

1/3 doutníku
10 min – tabák je výraznější, sladkost je dostává i do dozvuku, ve kterém se na chvíli objeví i smetana a dřevitost přešla v ořechové dřevo. Koření je méně intenzivné a tah se nepatrnš uvolnil a je teď perfektní
25 min – skvělé chutě se od posledně nezměnily. Pouze sladkost je výraznější a dozvuk se ještě prodloužil. Šedivý popel drží skvěle a hoření je vlivem velkého větru lehce nerovnoměrné.
O pár tahů později se přidává do dozvuku jemně nahořklá černá, ale v textuře stále krémová káva a výsledná kombinace všech chutí je vynikající.

2/3 doutníku
35 min – na startu druhé třetiny je již sladkost karamelová a z koření nejvíce vyřnívá muškátový oříšek a trochu hřebíčku. Smetanu z dozvuku nahrazuje trocha mléčné čokolády a tabák ukazuje svoji vyzrálost. Zároveň se objevuje trocha síly, ale zatím dává o sobě jen vědět. Druhá třetina již od svého počátku prokazuje komplexnost chutí a na jazyku se toho děje vskutku hodně. Popel držel celou první třetinu a odpadl v jednom kusu.
65 min – zhruba v polovině ořechové dřevo přechází v cedr a krémová káva začíná dominovat. Jiínak se od posledně nic nezměnilo

3/3 doutníku
90 min – olejovitost je větší, síla zůstává na stejné urovni a jinak si doutník stále drží skvělé a máslové chutě.
115 min – poslední část se již obešla bez chuťových změn a v tuto chvíli kouř teplá a odkládám

Závěr a zhodnocení

Parádní a dlouhé pokouření, kterému nechyběla dávka komplexnosti, dostatek změn a plnost máslových chutí, bezchybná konstrukce a naprosto bezproblémový tah. Zkátka téměř všechno co bych já osobně čekal od každého doutníku. Od poloviny se přidala i trocha síly, ale v tak malé míře, že to spíše celkovému zážitku prospělo než naopak. Bohužel produkce tohoto kusu je již minulostí a druhý doutník pečlivě uschovám v humidoru pro vzácnější příležitost. Tohle Byl Padilla Habano v churchillu.

Napsat komentář