Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Onyx Reserve Mini Belicoso

Vzhledově velmi výrazné belicoso značky Onyx Reserve pochází z Hondurasu. Do povědomí se tato značka dostala zejména velmi dobrým hodnocení 94 bodů v Cigar Aficionado.

Jak jsem již uvedl, první co vás zaujme je bezesporu vzhled těchto doutníků. Na krycím listu, který barevně připomíná tmavou čokoládu, se oběvují i světlejší odstíny. U krycího listu Connecticut Broadleaf Maduro je zřetelná jeho mírná žilnatost, ale na dotek je velmi příjemný. Stavba doutníku je bezchybná. Použitý vázací list je z Nikaragui a fillerem je směs tabáku z Dominikánské republiky, Nikaragui a Peru.

Po zapálení doutníku je jeho chuť mírně nasládlá s příchutěmi koření, ořechů a kakaa. Později, v průběhu kouření, začne převažovat chuť koření. Tento středně silný doutník sympatického formátu produkuje relativně velké množství kouře, rovnoměrně hoří, nepřehřívá se a zdobí je světlounce šedivý popel se zajímavou texturou. Doba potřebná na jeho kouření je cca 45 min.

Nejzajímavější u tohoto doutníku je kombinace výše uvedených chutí a přijatelaná cena cca 6€. Bohužel však zatím není dostupný v ČR.

Napsat komentář