Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Nestor Miranda Special Selection Coffee Break Rosado

Nestor Miranda Coffee Break Rosado

Nestor Miranda Coffee Break Rosado je dobře ručně zpracovaný doutník s čokoládově hnědým a lesknoucím se krycím listem  a jeho původ směřuje k nikaragujskému Esteli. Nikaragujský je rovněž tabák použitý pro vázací a již zmíněný krycí list. Náplň však tvoří směs tabákových listů nejen z Nikaragui, ale také Hondurasu a Dominikánské republiky.

Konstrukce jen 11,4 cm dlouhého doutníku s prstýnkem vel. 50 je bez viditelných chyb a jeho tvar je rovnoměrný. Žilnatý krycí list je na dotek jemný, hladký, ubalený s pevnými švy a zakončený trojitou čepičkou. Aroma doutníku je sotva znatelné a ucítíte v něm mírnou zemitost. Úprava ořezávačem je snadná a  při jeho kontrole zjistíte, že v tahu klade mírný odpor.

Po zapálení doutníku vás možná překvapí pro někoho až moc výrazná směs chutí cedru a kávy. Zároveň je třeba říci, že pokud vás neodradí tento poněkud hrubší začátek, následně poznáte, že intenzita chutí se postupně sníží na velmi příjemnou úroveň. A v této krémové směsi chutí vyzrálého tabáku s dominantní příchutí cedru se v průběhu 40 min. kouření střídá příchuť kávy a hořké čokolády.

Vyjma závěru, kouření petit robusta doprovází rovnoměrné hoření s výborným tahem, světle šedivým popelem a bohatou produkcí dýmu. Kromě již zmíněného agresivního chuťového úvodu nelze středně silnému doutníku nic vytknout.  Ze stejného důvodu bych ho však nedoporučoval začínajícím kuřákům a pokud bych si mohl vybrat, osobně bych dal přednost Nestor Miranda Special Selection Habano Rosado.

Coffee Break Rosado se prodávají balené v cedrových krabicích po 20ks a v ČR jsou obecně doutníky Nestor Miranda dostupné takřka nahodile, tj. setkáte se si mi tam, kde byste to ani nečekali, většinou v malých trafikách.

Napsat komentář