Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

My Father Robusto No.1

Doutníky My Father Robusto No.1

Za doutníky této řady není nikdo jiny než Don Pepin Garcia. Světoznámé jméno, které s sebou nese kvalitu zpracování a použitých tabáků. Doutníky od Garcii jsou známy především specifickou pepřovitostí a take plnějším charakterem. Doutníky My Father na první pohled zaujmou prstýnkem, ktrý kombinuje růžovo zelený podlkad se zlatými nápisy a ornamenty. Po uchpení doutníku okamžitě zaznamenáte slušnou hmotnost a při bližším prozkoumání zjistíte, že je tohle robusto slušně napěchvané tabákem. Chloubou je pochopitelně krycí list Habano Rosado tmavě hnědé barvy se spoustou olejových odlesků a jednou větší žilkou. Vázací list i náplň pak tvoří tabák vypěstovaný v Nikaragui. Skálopevná a bezchybná konstrukce přidává na celkově výborném prvním dojmu. Třesničkou na dortu je pak trojitá čepička což je typický znak Pepinovských doutníků.

Cena: $3,5
Dostupnost v ČR: Ano – běžně kolem 270 kč. Viděl jsem i za 200 kč v nějaké akci
Čas v humidoru: 241 dní
Rozměr: 5,2×52(132×20,6mm)
Krycí list: Habano Rosado – Ekvádor
Vázací list: Nikaragua – Esteli
Náplň: Nikaragua – Esteli

Vůně
Pata: Krásné tabákové
Tělo: Opět tabákové

Konstrukce
Pevná bez měkkých bodů. Trojitá čepička. Švy těsné a viditelné

Vzhled
Tmavě hnědý a oleji nabitý krycí list s jednou větší žilkou

Tah před zapálením
Těsnější

Chuť ihned po zapálení
Velmi jemná, ale hluboká a vyzrálá tabáková chuť s trochou sladkosti a ořechů následovaná pepřovým nákopem a smetanou. Tohle je klasický Pepin. Chutě jsou středně plné, olejové s dlouhým dozvukem. Produkce lehčího kouře je parádní.

1/3 doutníku
10 min – pepř se umírnil a tah nepatrně uvolnil. doutník sice disponuje jednoduchým chuťovým profilem, který ovšem funguje naprosto skvěle. Od samého začátku je patrná i síla, která zatím není na škodu.
20 min – k dozvuku se přidává zemitost a tabák se dále ropzvíjí. Hoření je perfektní a chutě jsou stále máslově jemné a olejové.
30 min – smetana se začíná míchat s kávou – jedna z mých oblíbených kombinací

2/3 doutníku
60 min – smetana, sladkost i pepř jsou téměř pryč. Káva je hutnější a výraznější. Síla se stále drží na minimu

3/3 doutníku
75 min – ořechy jsou výraznější a smetana se vrací do dozvuku, který je teď kratší. Konstrukčně stále bez cvhyby
90 min – kouř teplá a končím

Závěr a zhodnocení
Tahle recenze byla sice stručnější, ale to v žádném případě neukazuje na přímou úměru k požitku. Od zpracování přes konstrukci až pochutě provázela doutník vysoká kvalita. Pečlivě vyzrálé, máslově jemné a olejové chutě zdobily doutník po celou dobu kouření. Změn bylo poskromnu, ale v takovémto případě to rozhodně není na škodu. Síla setrvala na minimu až dokonce a bylo to hlavně o chutích. Na můj vkus mohl být tah volnější, ale nepůsobil vyloženě potíže a jedná se pouze o osobní preferenci. Tohle byl My Father v robustu číslo 1.

2 komentářů k My Father Robusto No.1

Napsat komentář