Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Man O´ War 2nds Toro

Man O War 2nds ToroJedná se o doutník, který je naprosto identický co se týče použitého tabáku se základní řadou, ale pro estetické vady nebo vzhled neprošel přísnými kontrolami a za velmi zvýhodněné ceny je prodáván v balíčcích po patnácti. V přímém srovnání ,viz obrázek, jsou od sebe téměř k nerozeznání. Až při bližším pohledu zjistíte, že na 2nds jsou větší a výraznější žilky a krycí list neobsahuje tolik olejů jako doutník s prstýnkem. Osobně jsem zvědavý jak velká, jestli vůbec, bude rozdílnost v chutích a konstrukci. Jen pro pořádek připomenu složení tabáků. Krycí list – Habano z Ekvádoru. Vázací list i náplň jsou z Nikaragui. O tom, že byl doutník vyřazen pouze ze vzhledových důvodů svědčí i bezchybná a velmi pevná konstrukce. Ostatně jako u všech doutník AJ Fernandeze.

Dostupnost v ČR: NE

Čas v humidoru: 270 dní

Rozměr: 6.5×52(165×20.6mm)

Krycí list: Habano – Ekvádor

Vázací list: Nikaragua

Náplň: Nikaragua

Vůně

Pata: Krásné stájové aroma s notnou dávkou koření

Tělo: Nádherné stájové aroma

Konstrukce
Skálopevná bez měkkých bodů. Dvojitá čepička. Švy těsné a viditelné

Vzhled
Tmavě hnědý, hebký a oleji nabitý krycí list se dvěma většími žilkami

Tah před zapálením
Volný – pouze s nepatrným odporem

Chuť ihned po zapálení
Hutná, výrazná tabákovo dřevitá chuť s ořechy, trochou sladkosti, smetany a slušnou dávkou koření v delším dozvuku. Středně plné až plné chutě doprovází spousta hustého dýmu.

1/3 doutníku
15 min – koření je o něco méně a tabák začíná ukazovat svou vyzrálost. Chutě se usadily na středu plnosti a jsou krásně olejové. Dřevitost se přesouvá do dozvuku, kde je doprovázena trochou smetany.
25 min – smetana se přesunula na začátek tahu a v dozvuku ji střídá zemitost, která přetrvává velmi dlouho. Hoření, tah i konstrukce jsou zatím ukázkové

2/3 doutníku
40 min – smetana a olejovitost pomalu odeznívají a k chutím se přidává slabší káva. Ostatní chutě zůstávají, ale dál se rozvíjí. To platí zejména o tabáku a zemitosti.
60 min – zhruba v polovině je káva výraznější a objevuje i trocha síly. Vše ostatní zůstává od posledně beze změny.

3/3 doutníku
95 min – od poloviny doutníku neproběhla žádná změna a v tenhle moment končím. Né, že by kouř zteplal, ale nějak jsem se zapovídal, doutník vyhasl a mně už se nechtělo znovu zapalovat.

Závěr a zhodnocení
Tohle byl můj desátý a také poslední doutník a musím říct, že ani u jednoho jsem neměl sebemenší konstrukční potíže. Velmi zajímavé bylo sledovat jak se s postupem času mění charakter chutí(nikoli chutě samotné). Z neotesaného pobudy se stal gentleman. A ačkoli síla je stále přítomna tak má jaksi zaoblené hrany – není tak ostrá a nemá takový nástup. Zároveň jsem hodně zvědavý jak dopadne srovnání s verzí s prstýnkem. Tohle Byl Man o War 2nds v toru.

Napsat komentář