Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Liga Privada No.9 Flying Pig

Flying Pig Liga Privada NO9

Doutníky ze série Flying Pig si mohou kuřáci doutníků dopřávat již od roku 2011, kdy byl tento koncept krátkého širokého perfecta představen společností Drew Estate. Jako prvmí v sérii byla směs určená pro blend No.9 a i z tohoto důvodu zahájím recence ke všem třem blendům této vitoli v pořadí v jakém byly vydávány na trh.

Formát: Flying Pig
Rozměr: 108 mm x prstýnek 60
Původ: Nikaragua
Krycí listy: Connecticut Broadleaf
Vázací listy: Brazilské Mata Fina
Plnící listy: Honduras a Nikaragua
Cena: 330 Kč

Doutníky ze série Flying Pig na první pohled zaujmou svým vzhledem, ani No.9 tedy není vyjímkou. Mastnější krycí list tmavého odstínu je zakončen listy stočenými do prasečího ocásku. Před zapálením doutník působí zejména tóny kúže doplněné o čokoládu. Oříznutí je i přes designové zakončení zcela bezproblémové a i zapálení atypického konce mi nečiní žádné problémy a postupně se doutník hezky rozhoří do celého průměru.

V první části doutník působí podobně jako před zapálení, dominuje zejména kůže a čokoláda, následně se přidává i káva. Ke konci první třetiny se přidávají občas náznaky kořenitosti, zatímco v druhé třetině dominuje čokoláda. V třetí, poslední části doutníku převládá káva, ale jsou zde patrné i známky čokolády, kůže a pepře. Po celou dobu kouření jsem byl velice spokojen s kvalitou doutníku. A to jak u doutníků, které jsem kouřil ve vnitřních i venkovních prostorách.

Na závěr musím konstatovat, že i přes vyšší cenu se jedná o doutník, který v případě dostupnosti rád zakoupím znovu a to i přes vyšší cenu. Celková doba kouření této viloly od Ligy Privada byla okolo jedné hodiny a deseti minut. V blízké době se můžete těšit i na recenzi zbylých dvou sérií, tedy T52 a UnderCrown.

Napsat komentář