Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Leon Jimenes No.5

Leon Jimenez No.5

Při návštěvě prodejny doutníků v Kutné Hoře, jsem si vybral v ČR poměrně dobře dostupný doutník Leon Jimenes No. 5.  Doutníky León Jimenes jsou vyráběny v Dominikánské republice ve fabrice La Aurora.  Rozměr doutníku je 125mm na délku s prstýnkem velikosti 38, celkově tento menší doutník spadá do velikosti Petit Corona. Velice kladně hodnotím decentní design nejen prstýnku, ale i krabičky v kterých jsou doutníky uloženy.  Logo značky je zlatě vybarvené obsahuje lva a rok 1903, tedy rok kdy Leon Jimenes otevřel továrnu vyrábějící doutníky La Aurora. Doutníky pod značkou Leon Jimenes jsou vyráběny od roku 1987, u všech doutníků této značky by měl tabák, používaný pro krycí listy, zrát tři roky.

U doutníku Leon Jimenes No. 5 jsou použity krycí listy tabáku z Connecticutu, vázací i plnící listy jsou dominikánské. Krycí listy mají odstín Natural. Před zapálením má doutník sladce travnaté aroma. Po bezproblémovém oříznutí piercerem a prvním kontaktech v ústech je podobný svými tóny doutníkům Zino (Serie Classic), právě travnatou chutí a sladkými tóny připomínající rozinky nebo sušené ovoce. Krycí list je hladký, bez žil a povrchových vad, doutník působí poměrně lehce, až nabývám dojmu, že by v něm mohlo být více tabáku, na druhou stranu je tah před zapálením bezproblémový a i při stisku nepůsobí prázdně .

Hoření doutníku je dobré, zapálit jde bez velkého rozpalování a hoří vcelku rovnoměrně, bez nutnosti dopalovat v průběhu kouření. Jediná objektivní vlastnost, kterou bych hodnotil hůře, je konzistence popela po obvodu. Vzhledem k tomu, že jsem nekouřil v mísnosti, ale na zahráce, odnesl většinu odlétajících částeček vítr a tak mi ani tato lehká neduha tolik nevadila. První odpadnutí popela bylo přibližně po třech cm, následně odpadával rychleji.

Kouření doutníku zabralo něco málo přes půl hodiny, chuť byla více méně konstantní, jen v druhé polovině byla  doplněna o tóny ořechů a místy velmi lehce kořeněná. Cena 120 Kč je přiměřená, konstrukčně šlo o velice dobrý doutník, který mi bohužel neseděl tolik chuťovým profilem, což je zcela subjektivní hodnocení. Tento středně silný doutník, který bych příště zvolil nejspíše po jídle, ideálně k pivu.

Jeden komentář k Leon Jimenes No.5

  • petr.feda.sladek napsal:

    Tenhle doutník byl pro mě docela zklamání až na perfektní hoření a dobrou produkci kouře.Řekl bych dle mého názoru,že to je vyloženě nudný doutník.Zkusil jsem ještě doutník León Jimenés 300 Series Belicoso a ten mi bohužel taky moc neseděl.Zaznamenal jsem dokonce i divnou pachuť v ústech trvající asi 2 hodiny po kouření.A navíc ještě stojí 190-,Kč.Za mě musím říct,že firmu León Jimenez zatím opouštím…

Napsat komentář