Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Leaf by Oscar Corojo Toro

Leaf by Oscar Corojo Toro

Leaf by Oscar je značka, která se stala v roce 2012 populární v USA a za kterou stojí Oscar Valladares a Island Jim.  Dobrým marketingovým tahem značky je jejich nevšední balení doutníku do tabákového listu, který dává jeho uživatelům pocit výjimečnosti. V mém humidoru doutník „odpočíval“ přes 2 roky.

Rozměry a formát: Toro, s délkou 15,24 cm a prstýnek vel. 50.

Složení: Krycí list (Corojo Puro), náplň i vázací list jsou z Hondurasu.

Vzhled: doutník je zabalený do tabákového listu. Olejnatý, světle-hnědý krycí list má krásně hladký povrch bez jediné chybičky a minimem viditelných žilek. Jednoduchý rustikální prstýnek designem sedí k balení doutníku.

Konstrukce:  Doutník u má těsné švy krycího listu. Konstrukce je pevná na dotek a náplň je rozdělená rovnoměrně bez jediné chybičky. Hlava doutníku je zakončena tzv. trojitou čepičkou.

Vůně: Výrazná nasládlá vůně tabáku a kůže. U hlavy doutníku je vůně kůže doplněna  vůní dřeva.

Úprava, tah a hoření: Oříznutí ořezávačem (V cut) a zapálení plynovým zapalovačem bez problémů. Tah doutníku je lehký. Světle šedivý popel je kompaktní  a jeho držení je nadprůměrné. Produkce kouře je solidní. Hoření je po celou dobu do ukázkově rovnoměrné a není nutná žádná korekce zapalovačem.

Chuť:

1/3: Nasládlá tabáková chuť kůže, doplněná v úvodu příchutí dřeva. V závěru třetiny na moment s osvěžující jemnou příchutí citrusu.

2/3: Chuť kůže je zemitější, doplněná příchutí oříšků na pozadí.

3/3: Zemitá chuť je doplněná příchutí pepře. Příchuť kůže už je méně výrazná.

Charakteristika: středně silný, chuťově středně intenzivní.

Doba kouření: 60 min.

Nápoje: perlivá voda.

Cena, balení a dostupnost:

Doutník je v ČR běžně dostupný za 270Kč za kus.

Doporučení:

Nejedná se momentálně o můj oblíbený chuťový profil a proto se těším spíše na provedení s krycím listem Maduro. Na druhou stranu musím poznamenat, že konstrukční provedení doutníku je perfektní, kouř doutníku úžasně krémový. Pro začátečníky bych doporučil menší vitolu, např. robusto.

Hodnocení: 7/10

 

Napsat komentář