Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

La Perla Habana Morado

Rozměr: 6×50
Krycí list: Kamerun maduro
Vázací list: Nikaragua (Habano)
Náplň: Nikaragua

Vůně
Pata: travnaté aroma s trochou koření
Tělo: tabák, lehce pepř, seno

Konstrukce
Celkem pevná a pěkně utažená. Překrývající se švy téměř neviditelné. Žádné měkké body a dvojitá čepička

Vzhled
Hnědý hrbolatý (toothy)krycí list, pár viditelných žilek

Tah a chuť před zapálením
Trochu těsnější, ale stále bez problémů
Seno, slabě tabák a lehká sladkost od krycího listu

Pár tahů po zapálení
Nasládlá, lehce pepřová s mléčnou čokoládou. Zatím velmi malá produkce kouře. Ihned po prvním tahu se ojbevila malá prasklinka, která ovšem neznamenala sebemenší problém. Pepř se trochu stupňuje a v dozvuku, který slušně dlouhý, se přidává káva. Chutě dobrý jen na můj vkus by mohly být výarznější. Zatím mild – medium a to v síle i chutích.
Necháme rozhořet a rozvinout chutě v první třetině a uvidíme jak se nám to vyvine

1/3 doutníku
10 min – sladká olejovitost s pepřovou chutí a trochou kávy. Tah se lehce uvolnil a taky kouře je víc. Dozvuk opravdu dlouhý a chuť pepře se vznáší jako oblak mezi jazykem a patrem bez jakékoli drsnosti nebo nepříjemného pocitu.
20 min – stále to samé a stále velmi dobře jen o malinko více čokolády. Dozvuk o krapet kratší až na zmiňovanou pepřovou chuť. Z obrázku je vidět, že doutník hoří opravdu pomalu.
30 min – káva sílí a přidává se kůže. Jinak jsme na stejné vlně. Tah i hoření naprosto bez problémů. Pomalu se dostávám do 2/3

2/3 doutníku
40 min – od posledně žádná změna. Značka La Perla Habana se zdá být velmi konzistentní a jediný významější rozdíl mezi tímto a Classic vidím právě v krycím listu. Tah se opět lehce uvolnil.
50 min – objevuje se více sladkosti jinak beze změn. Dozvuk zase o fous kratší. Jsem zhruba v polovině
60 min – v tuto chvíli se do popředí dostává káva. Absolutně žádné problémy s konstrukcí. Hoření se samo srovnává. Zatím spokojenost.

3/3 doutníku
70min – proklouzl jsem do poslední třetiny v podstaě beze změny. Jsou tu 4 chutě, které se střídají v pořadí a intenzitě za doprovodu jemné sladkosti
75min – do poředí se opět dostává káva a zatím nejvýrazněji. Ostatní chutě také posílily a to je velmi dobře.
90min – jsem těsně před prstýnkem a poslední třetinu si fakt užívám nejvíc. Chutě plné avšak v síle zůstává ve středu.
100min – opravdu silná a hluboká chuť kávy s kůží. Žádná drsnost. Jsem velmi překvapen délkou hoření a doutník zůstává stále chladný. Dozvuk se opět prodlužuje, kde dominuje kůže.
110min – a beze změny pokračujeme dál
117min – v tomto bodě jsem zaznamenal lehkou hořkost, která zatím nevadí
120min – v tomhle místě se stává doutník dále nekouřitelný.

Závěr a zhodnocení
Výsledný čas je více než úctyhodný a poslední třetina u mě naplno zabodovala. Tenhle doutník dozajista v budoucnu objednám do humidoru, ale v menší velkosti. Velká, velká spokojenost. Nutno podotknout, že bylo ideální počasí. Okolo 15 stupňů. Těsně po dešti a bezvětří. Tohle je pro mě jeden z doutníků, kerý si zapamatuju a rozhodně zopakuju. Abych ale nepěl jen to dobré. Velká škoda, že v první polovine nebyly chutě plnější.

Napsat komentář