Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

La Perla Habana Classic Belicoso

Na tenhle kousek jsem byl hodně zvědavý a to nejen pro jeho cenu, ale i recenze mnoha uživatelů. Naneštěstí po rozbalení jsem záhy objevil vadu na krycím listu a ne zrovna korektně zabalenou špičku – ta špička ve výsledku neměla vliv.

Rozměr: 6,2 x 52
Krycí list: Sumatra
Vázací list: nezjištěno
Náplň: Nikaragua, Honduras, Dominikánksá republika

Vůně
Pata: seno a jemné aroma zralého tabáku
Tělo: nasládlý tabák -příjemné aroma

Konstrukce
pominu-li vadu na krycím listu a nedobalenou špičku, je velmi solidní bez dalších vad

Vzhled
Lískooříškový s pár malými Žilkami

Tah a chuť před zapálením
Velmi volný – vlivem vady přisává vzduch, jemná chuť sena a tabáku
Ořízneme, řádně zapálíme a uvidíme co bude.

Pár tahů po zapálení
Výrazně pepřová, která se na jazyku stupňuje. Střední v síle. očekávám, že se pepř usadí a chutě se rozvinou.

1/3 doutníku
po 5 min – lehce nerovnoměrné hoření. Zpočátku jemná travnatá chuť s pepřovým dozvukem a praženými kávovými zrny. Doutník přisává trochu vzduchu, ale zatím nic s čím bych měl problém.
po 12 min – lehká nasládlost střídá prvotní travnatost a pražená káva lehce ustupuje. Popel je krásně bílý.
po 25 min – hoření se srovnalo. Tah stále v pohodě. Chutě téměř beze změny. Nasládlost přechází v oříškovost. Jemný až střední v síle. Vypadá to na sice jednodušší chuťový profil s málo změnami, ale zatím slušný.
po 30 min – v dozvuku se na místo kávy dostává chuť dobře vyzrálého tabáku

2/3 doutníku
Zhruba po 35 min se dostávám do druhé třetiny a začíná celkem pekelně foukat což se projevuje na hoření celkem rychle. Nicméně chutě zůstávají, doutník se nepřehřívá. Olejový film ulpívající na rtech je velmi příjemný.
po 40 min – jsem musel bohužel znovu zapálit. Vada se projevila a já doufám, že v chuti se to moc neodrazí. Ihned po znovuzapálení dostávám krásnou čistou pepřovou chuť bez drsnosti a s trochou tepla. Po pár tazích se chuť vrací k normálu a místo kávy se objevuje kůže
po 50 min- lehké zahřívání doutníku a opět nerovnoměrné hoření.
po 60 min- na smém konci druhé třetiny dostávám z doutníku onu krásnou pepřovou chuť jako po prvním znovuzapálení. Tahle chuť mě fakt baví

3/3 doutníku
Okolo 70minuty jsem na počátku poslední třetiny a tah se zhoršuje jak se blížím poškození. Už je hodně vzdušný a je těžký dostat víc kouře. Doposud to byly celkem sluušný oblaky. Kožená chuť lehce slábne jinak beze změny jak v chuti tak síle.
po 75 min – musel jsem znovu zapálit a tady už to byl pepřový a nikotinový nákop, který po chvilce zmizel. Nicméně o pět minut později jsem doutník odložil, přestože zbývaly ještě dobré 2cm, které by se normálně daly kouřit. Už jsem nebyl shcopnej dostat z doutníku téměř žádnou chuť, ale i tak 80min slušných.

Závěr a zhodnocení
Škoda té vady. Jinak konzistentní a dobře chutnající doutník bez větších chuťových změn. Po celou dobu středně silný- spíše slabší střed. Vzhledem k ceně jsem byl překvapen a koupi celého boxu bych rozhodně nevyloučil. Určitě bych, ale volil velikost v robustu. V humidoru mi odpočívá další z rodiny La Perla Habana a to sice MORADO v toru. Údajně lepší než CLASSIC a ten už je konstrukčně v pohodě.

Napsat komentář