Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

La Aurora Preferidos Cameroon Robusto

La Aurora Preferidos Cameroon Robusto

Minulý týden jsem zkusil jeden nový kousek – La Aurora Preferidos Cameroon Robusto. Doutníky La Aurora jsem měl do té doby v podvědomí spíše díky balení některých kusů z edice 1903 tvaru perfecto, které upoutají na první pohled. Doutníky v těchto tubách, jsou lépe hodnoceny, ale také se pohybují cenově podstatně výše, než robusto z edice Cameroon. Před samotným zapálením doutníku jsem byl plný očekávání, jelikož   konstrukce doutníku je zpracovaná velice dobře, doutník nebyl příliš utažený a jeho krycí byly hladké.

Doutník je osazen tradičním prstýnkem, na kterém je malovaný lev – znak brandu La aurora. Pro oříznutí doutníku jsem zvolil „pírsr“ (punch-cutter), který si v poslední době získal mou oblibu. I přesto, že doutník nebyl moc utažený, po zkoušce tahu před zapálením jsem se bál, zda-li bude jeho tah dostatečný. Pokud máte možnost doutník zapálit žhavícím zapalovačem, tak bych tento druh zapálení upřednostnil před doutníkovými sirkami. Mou volbou bohužel byly sirky. Nahřátí a zapálení nebylo ideální, obešlo se však bez větších problémů.

Počáteční obavy po oříznutí doutníku – jak bude táhnout, rychle pominuly a byl jsem mile překvapen. Doutník hoří rovnoměrně a má krásně bílý popel, který velice dobře drží. Podmínky v restauraci, kde jsem doutník kouřil, bohužel nebylo vhodné k pořizování fotek ani zkoušení jak dlouho by se popel držel a tak jsem se první části popela přibližně v jedné třetině doutníku zbavil „otřením“ o popelník, bylo však znát že popel by ještě nějakou chvíli vydržel (myslím, že tak do poloviny). Chuťově je doutník vyvážený a není nijak agresivní. Celkový dojem je velice pozitivní a za cenu, kterou jsem jej kupoval si jej rád dopřeji znovu (snad i s pořízením fotek).

5.1.2012 – Aktualizace fotek

Napsat komentář