Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

La Aurora Preferidos 1903 Platinum

La Aurora Preferidos 1903 Platinum

Více jak rok a čtyři měsíce jsem čekal na správnou příležitost k zapálení  toho doutníku v krásné tubě. Doutníky La Aurora jsou původem z Dominikánské republiky a tato speciální edice Preferidos 1903 oslavuje rok vzniku této značky. Tvar doutníku je opravdu působivý, stejně tak jako design majestátní hliníkové tuby. Ta svým vzhledem nesporně patří mezi ty nejatraktivnější na trhu.

Konstrukce perfecta je velice dobrá a jeho světlehnědý kamerunský krycí list je na dotek velmi jemný. Prstýnek má v nejširším místě velikost 52 a dlouhý je necelých šest palců(5 3/4″). Pro náplň a vázací list jsou použité tabákové listy Piloto Cubano, o kterých výrobce tvrdí, že zrály v dubových sudech.

Po oříznutí je vidět krásně vrstvený tabák a řez se netřepí. Zkouška tahu bohužel napoví, že pro zapálení a kouření doutníku je nezbytná trpělivost. Nechci „malovat čerta na zeď“, ale postupně se začíná potvrzovat to, že pokud jde o komplikovaný tvar doutníku, je pravděpodobnější, že se setkáte i s jeho komplikovaným tahem. A to i přesto, že takové doutníky údajně balí nejzkušenější baliči.

Po zapálení se potvrzuje zmíněná obava komplikovaného tahu. Na druhou stranu mě nadchnul popel, který měl zpočátku krásně bílou barvu a stejně jako u La Aurora Preferidos Cameroon Robusto. Chuťově doutník spadá do běžného průměru, dřevnaté aroma neurazí, ale čekal jsem více originality jako u chuťově podobného Arturo Fuente Hemingway. Síla doutníků je mírná až střední a rovnoměrnost hoření perfektní. Držení popela je po celou dobu 1hod. a 20 min. kouření rovněž velmi dobré (první část popela odpadla v polovině, druhá vydržela do konce).

Při závěrečném shrnutí nemohu říct, že by mě doutník zklamal, ale bohužel ani nenadchl natolik, abych za něj cca 450 Kč utratil znovu. Konstrukcí a především vzhledem jde o opravdu výjimečný doutník, od kterého bych očekával bohatší chuť a lepší tah. Je nutné podotknout, že cena těch to doutníků je v ČR v porovnání se zahraničím nadsazená. Pokud se i přesto rozhodnete pro jeho koupi, doporučil bych vám raději výraznější La Aurora Preferidos 1903 Ruby s brazilským krycím listem maduro.

Napsat komentář