Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Illusione cg:4

Illusione cg:4

Je to vůbec první doutník značky Illusione, který jsem měl možnost vyzkoušet. Při koupi v zámoří jsem dal na referenci časopisu Cigar Aficionado, kde se doutník umístil 93 body na 7. místě prvních 25ti doutníků v roku 2007. Koneckonců cg:4 není jediným zástupcem značky, který se v tomto žebříčku obsadil místo v první pětadvacítce. Doutník se vyrábí v Hondurasu a u mě v homidoru odpočíval déle jak rok a půl.

Rozměry a formát: corona, s délkou 14,3 cm a prstýnek vel. 46.

Složení: krycí list, náplň i vázací list jsou z Nikaragui.

Vzhled: Čokoládově hnědý a hladký krycí list s viditelnými žilkami. Bezchybný vzhled doutníku podtrhuje neobvykle decentní a drobný prstýnek s logem značky a blendu.

Konstrukce:  Švy jsou těsné a téměř neviditelné. Hlava doutníku je zakončena tzv. „trojitou čepičkou“. Bohatá náplň je rozdělená rovnoměrně a na dotek je doutník konzistentní, bez defektů. Použitými tabákovými listy se zjevně při výrobě nešetřilo.  Až jsem se bál, že budu mít, při kouření, problémy z tahem.

Vůně: Sladší tabákové aroma, u paty také s méně výraznou vůní kakaa.

Úprava, tah a hoření: Oříznutí obyčejným ořezávačem a zapálení plynovým zapalovačem bez problémů. Tah doutníku (oproti zmíněným obavám) je přesně akorát. Světle šedivý popel se trošku třepí, ale drží hezky pohromadě. Produkce kouře je bohatá. Hoření je rovnoměrné, bez nutnosti korekce zapalovačem.

Chuť:

1/3: Dominantní je nasládlá chuť kůže, která je doplněná chutí ořechů. Později s pikantními tóny koření.

2/3: Již bez pikantních tónu je základní chuť kůže doplněná hořkou čokoládou. Velice příjemná kombinace a pro mě nejpříjemnější část doutníku.

3/3: Méně sladká za to zemitější chuť kůže, bohužel už bez čokolády.

Charakteristika: středně silný doutník, chuťově intenzivní.

Doba kouření: 65 min.

Nápoje: černý čaj.

Cena, balení a dostupnost:

Balení v dřevěných krabicích po 25ks s cenou cca 8USD za ks. Doutník je v ČR nedostupný.

Doporučení:

Doporučení směřuje spíše zkušenějším kuřákům, kteří budou mít příležitost doutník koupit v zahraničí. Pro mě další doutník původem z Nikaraguy (i když se vyrábí v Hondurasu) s dobře vyváženým chuťovým profilem a super konstrukcí.

Napsat komentář