Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Hoyo de Monterrey Petit Robusto

Hoyo de Monterrey Petit Robusto

Kubánský doutník Hoyo de Monterrey Petit Robusto je sice malý vzrůstem (délka 102mm) avšak velký požitkem, který vám nabídne. Ne nadarmo se mu dostalo s 92 body místečka na výsluní v časopisu Cigar Aficionado. S nadsázkou by se dalo říci, že tak trošku klame tělem.

Tak je to u kubánských doutníků běžné, jsou všechny použité listy původem z Kuby. Zde konkrétně z velmi dobře známé tabákové oblasti San Juan y Martinez. Světle hnědý jemný krycí list s jemnými žilkami dekoruje velmi dobré dílenské zpracování doutníku. Na dotek působí kompaktně, bez zjevných nedokonalostí. Svým vzezřením mi připomíná velmi oblíbené Motecristo Petit Edmundo. I u tohoto doutníku je doporučeno ho nechat minimálně 3 – 6 měsíců, optimálně rok „odpočívat“ v humidoru, aby se nejlépe projevil jeho znamenitý charakter.

Pokud k tomuto doutníku přivoníte udělá vám radost jemná vůně kakaa, kávy a cedru. Jeho příprava je snadná a první chuť, která vás po zapálení přivítá je zemitá s tóny pepře. Ta se však v zápětí rozvíjí v kakaové chuťové tóny. A zhruba v polovině doutníku začne být dominantní dřevitá chuť cedru. Toto krátké robusto není v žádném případě chuťově agresivní, naopak, po celou dobu je krémově jemné.

45ti min. hoření doutníku je jen mírně nepravidelné a když jsem v úvodu zmínil, že tento doutník s prstýnkem vel. 50 klame tělem, měl jsem namysli bohatou produkci dýmu a spektrum chutí. Jeho šedivý popel má krásnou kresbu a je poměrně kompaktní. Doutník se rovněž nepřehřívá a můžete jej kouřit do samého konce, dokud vás nezačnou pálit prsty.

Pokud má někdo v oblibě např. Hoyo de Monterrey Epiqure No. 2 anebo Piramides, tento „krátkočasový“ formát ho jistě také nezklame. Určitě ho mohu doporučit i těm co s doutníky začínají. Na trhu v ČR je dobře dostupný přibližně za 230Kč.

Napsat komentář