Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

H.Upmann Vintage Cameroon Toro

H.Upmann Vintage Cameroon Toro

Tato značka se těší velké oblibě(hlavně kubánská verze) po celém světě a obzvláště pak verze Cameroon. Tento konkrétní kus je uložen v hliníkové tubě a zabalen do cedru. Z názvu je již patrné jaký že to je použitý krycí list. Jedná se o prvotřídní list z Kamerunu, který je hnědo šedivý, barevně jednotný, velmi hebký se dvěma středními žilkami a spoustou textury na povrchu. Vázací list je z Nikaragui a náplň se skládá z tabáků pocházejících ze tří zemí(Dominikánská Republika, Nikaragua a netipicky Peru). Po důkladném prozkoumání nelze konstatovat nic jiného než, že konstrukce je pevná a bez jakýchkoli nedostatků.

Čas v humidoru: 2 roky, 7 měsíců

Rozměr: 6×54(152×21,4mm)

Krycí list: Kamerun – Afrika

Vázací list: Nikaragua

Náplň: Peru, Nikaragua, DR

Vůně

Pata: nasládlý tabák

Tělo: Taková slabší zatuchlost

Konstrukce
Velmi pevná a bezchybná. Švy jsou těsné a viditelné. Zakončení provedeno dvojitou čepičkou.

Vzhled
Hnědo šedivý, hebký krycí list se dvěma středními žilkami po stranách a spoustou textury na povrchu.

Tah před zapálením
Nepatrně těsnější

Chuť ihned po zapálení
Velmi jemná a olejovitá cedrovitost s velkým přídělem sladkého koření tak charakteristiické pro kamerunské listy. Stejné chutě jsou i v dlouhém dozvuku. Ty jsou slabé až středně plné se slušnou produkcí vzdušnějšího dýmu.

1/3 doutníku
Po pár minutách se dozvuku přidává mléčná čokoláda se zemitostí a od paty se line krásně aromatuícký dým. Před samotným zapálením mi tuba s doutníkem spadla na zem, což šělo za následek popraskání krycího listu na několika místech
10 min – doutník produkuje krásně vyzrálé a parádní chutě. Příděl koření ze zmenšil a chutě zanechávají ojelový film na jazyku. Produkce dýmu je větší a dozvuk se prodloužil.
15 min – přidává se vyzrálý tabák a cedru je méně
20 min – na počátku tahu se přidávají lískové oříšky. Krycí list zatám drří perfekně a doutník si nesmírně užívám. Konstrukce i pomalé hoření jsou zatím perfektní
30 min – sladkost nabírá melasovo medový charakter a doutník je čím dál tím lepší
40 min – na konci první třetiny je pouze cedr opět výraznější a jinak se naštěstí nic nemění. Skvělé olejové chutě s krémovou texturou jsou zkrátka parádní.

2/3 doutníku
60 min – kréový cedr a tabák jsou výraznější a ostatní beze změny. K dokonalosti už chybí jen hustý dým. Ten zůstává vzdušnější
75 min – k chutím se přidává krémová káva, oříšky jsou méně výrazné a přesouvají se do dozvuku
80 min – na konci druhé části začíná dominovat krémová káva, sladkost pomalu odeznívá a koření je více

3/3 doutníku
105 min – káva a tabák byly intenzivnější a jinak poslední třetina nepřinesla už žádné změny ovšem krásné chutě přetrvaly do samého konce. Kouř teplá a odkládám.

Závěr a zhodnocení
Famózní a pro mě velmi překvapující záležitost. Od začátku do konce bylo vše téměř perfektní. Skvělé chutě, bezchybná konstrukce, parádní čas a hlavně s cenou okolo 120 kč – po přepočtu tu mám aspiranta na doutník roku a koupě boxu se v tomto případě stává nutností. Tah byl na můj vkus trochu těsnější, ale produkce dýmu byla velmi slušná a chutě rovněž nebyly ovlivněny. Kamerunský krycí list je můj nejoblíbenější a tenhle doutník to jen potvrdil. Tohle Byl H.Upmann Vintage Cameroon v toru.

Napsat komentář