Doutníky | H.Upmann Vintage Cameroon Toro

Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

H.Upmann Vintage Cameroon Toro

H.Upmann Vintage Cameroon Toro

Tato značka se těší velké oblibě(hlavně kubánská verze) po celém světě a obzvláště pak verze Cameroon. Tento konkrétní kus je uložen v hliníkové tubě a zabalen do cedru. Z názvu je již patrné jaký že to je použitý krycí list. Jedná se o prvotřídní list z Kamerunu, který je hnědo šedivý, barevně jednotný, velmi hebký se dvěma středními žilkami a spoustou textury na povrchu. Vázací list je z Nikaragui a náplň se skládá z tabáků pocházejících ze tří zemí(Dominikánská Republika, Nikaragua a netipicky Peru). Po důkladném prozkoumání nelze konstatovat nic jiného než, že konstrukce je pevná a bez jakýchkoli nedostatků.

Čas v humidoru: 2 roky, 7 měsíců

Rozměr: 6×54(152×21,4mm)

Krycí list: Kamerun – Afrika

Vázací list: Nikaragua

Náplň: Peru, Nikaragua, DR

Vůně

Pata: nasládlý tabák

Tělo: Taková slabší zatuchlost

Konstrukce
Velmi pevná a bezchybná. Švy jsou těsné a viditelné. Zakončení provedeno dvojitou čepičkou.

Vzhled
Hnědo šedivý, hebký krycí list se dvěma středními žilkami po stranách a spoustou textury na povrchu.

Tah před zapálením
Nepatrně těsnější

Chuť ihned po zapálení
Velmi jemná a olejovitá cedrovitost s velkým přídělem sladkého koření tak charakteristiické pro kamerunské listy. Stejné chutě jsou i v dlouhém dozvuku. Ty jsou slabé až středně plné se slušnou produkcí vzdušnějšího dýmu.

1/3 doutníku
Po pár minutách se dozvuku přidává mléčná čokoláda se zemitostí a od paty se line krásně aromatuícký dým. Před samotným zapálením mi tuba s doutníkem spadla na zem, což šělo za následek popraskání krycího listu na několika místech
10 min – doutník produkuje krásně vyzrálé a parádní chutě. Příděl koření ze zmenšil a chutě zanechávají ojelový film na jazyku. Produkce dýmu je větší a dozvuk se prodloužil.
15 min – přidává se vyzrálý tabák a cedru je méně
20 min – na počátku tahu se přidávají lískové oříšky. Krycí list zatám drří perfekně a doutník si nesmírně užívám. Konstrukce i pomalé hoření jsou zatím perfektní
30 min – sladkost nabírá melasovo medový charakter a doutník je čím dál tím lepší
40 min – na konci první třetiny je pouze cedr opět výraznější a jinak se naštěstí nic nemění. Skvělé olejové chutě s krémovou texturou jsou zkrátka parádní.

2/3 doutníku
60 min – kréový cedr a tabák jsou výraznější a ostatní beze změny. K dokonalosti už chybí jen hustý dým. Ten zůstává vzdušnější
75 min – k chutím se přidává krémová káva, oříšky jsou méně výrazné a přesouvají se do dozvuku
80 min – na konci druhé části začíná dominovat krémová káva, sladkost pomalu odeznívá a koření je více

3/3 doutníku
105 min – káva a tabák byly intenzivnější a jinak poslední třetina nepřinesla už žádné změny ovšem krásné chutě přetrvaly do samého konce. Kouř teplá a odkládám.

Závěr a zhodnocení
Famózní a pro mě velmi překvapující záležitost. Od začátku do konce bylo vše téměř perfektní. Skvělé chutě, bezchybná konstrukce, parádní čas a hlavně s cenou okolo 120 kč – po přepočtu tu mám aspiranta na doutník roku a koupě boxu se v tomto případě stává nutností. Tah byl na můj vkus trochu těsnější, ale produkce dýmu byla velmi slušná a chutě rovněž nebyly ovlivněny. Kamerunský krycí list je můj nejoblíbenější a tenhle doutník to jen potvrdil. Tohle Byl H.Upmann Vintage Cameroon v toru.

Napsat komentář