Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Gurkha Viper Churchill Natural

Doutníky Gurkha Viper Churchill Natural

Gurkha Viper Natural Churchill disponuje lískovo – oříškovým krycím listem z dominikánské republiky, na kterém je viditelná pouze jedna větší žilka táhnoucí se od paty po prstýnek. Krycí list je rovněž trochu hrbolatý se spustou textury na povrchu, těsnými švy a pěkně provedenou dvojitou čepičkou. Pod tímto listem se ukrývá vázací list z téže země jako krycí a jako náplň posloužil tabák z Nikargaui. Konstrukce je po celé délce(190,5mm) lehce na stisk, ale naprosto bez vad. A po nedávné recenzi maduro verze se velmi těším na natural. Oříznutí i zapálení proběhlo velmi snadno.

Gurkha Viper Churchill Natural

Cena: $2,5
Dostupnost v ČR: NE
Čas v humidoru: 224 dní
Rozměr: Churchill 7,5×50(190.5×19.8mm)
Krycí list: Dominikánská Republika
Vázací list: Dominikánská Republika
Náplň: Dominikánská Republika, Nikaragua

Vůně
Pata: Trocha hrozinek, koření a mléčné sladkosti
Tělo: Velmi slabé tabákové a dřevité

Konstrukce
Pevná a bez vad. Dvojitá čepička. Švy těsné a téměř neviditelné

Vzhled
Světlý a sametový krycí list s jednou větší žilkou

Tah před zapálením
Perfektní – pouze slabý odpor

Chuť ihned po zapálení
Parádně jemná a vyzrálá sladší tabáková a dřevitá chuť s trochou smetany a slušnou dávkou koření a pepře v delším v dozvuku. Chutě jsou jemné až středně plné s krémovou texturou. Kouře vzdušnějšího charakteru je dostatečné množství.

1/3 doutníku
10 min – objevuje se trocha oříšků, tabák má takový květinový charakter a dřevo pomalu přechází v cedr s trochou zemitosti. Smetana je pryč a koření si drží svou inenzitu. Prozatím je doutník velmi lehký a k ranní kávě velmi dobrá volba.
25 min – sladkosti pribývá, koření je sice méně, ale příjemně po něm brní jazyk. Zároveň na jazyku zůstává slabý olejový film. Konstrukce, hoření i tah je zatím perfektní. Šedivý popel se netřepí a vypadá velmi kompaktně. Osobně bych preferoval plnější chutě, ale jinak není co vytknout.

2/3 doutníku
40 min – na začátku druhé třetiny je tabák nahrazen slabším laté a chutě jsou plnější a produkce kouře je větší a hustější
50 min – oříškovitosti je více a proniká i do dozvuku. Laté je téměř pryč, ale květinový nádech přetrvává. Koření zbyla jen špetka, olejový film zmizel a dozvuk je nepatrně suchý. Chutě se ustálily na solidním středu a díky parádnímu tahu a hustějšímu dýmu si doutník ohromně užívám.
60 min – tabák e vrací, ale tentokrát do dozvuku a laté je opět výraznější. V dozvuku se rovněž na mlou chvíli objevuje ořechové dřevo.
70 min – laté přechází do krémové kávy, která vytlačila květinový nádech, koření je výraznější a ořechové dřevo zmizelo

3/3 doutníku
85 min – začátek poslední třetiny nepřináší žádnou chuťovou změnu, ale v tomhle případě to nevadí, protože chutě mění intenzitu, pořadí, mizi a vrací se, což drží vaše chuťové buňku neustále v pohotovosti. Tah i konstrukce stále perfektní.
100 min – sladkost se pomalu vytrácí a chuti domunije krémová káva, která vytlačila oříšky a v dozvuku se přidává slabě čokoláda
110 min – Od posledně beze změny a v tomhle místě kouř teplá a odkládám. Při sundavání prstýnku na něm ulpělo kousek krycího listu, ale to už na další průběh nemělo absolutně žádný vliv.

Závěr a zhodnocení
I jako v případě maduro verze jsem zde nadmíru spokojen a zároveň přijemně překvapený, jak se chutě střídaly a dokázaly udržet pozornost i při dvou menších chuťových změnách a již zmíněné délce. Navíc se chutě od druhé poloviny doslova probudily k životu a doutník byl vynikající. Chutě byly po celou dobu krásně jemné a bez síly. Konstukce u tohoto doutníku by mohla být předlohou pro všechny ostatní. Popel odpadl pouze dvakrát a doutník hořel chladně a bez měknutí až do samého závěru. Jediná připomínka by byla k množství použitého lepidla na prstýnku, která způsobil odtržení části krycího listu. Tohle byla Gurkha Viper Natural v churchillu.

Napsat komentář